تولید کننده:
ناشر
نتایج 91 تا 120 از کل 3070 نتیجه

Plant Chromosome Book of Iran

 اين كتاب دربر دارنده‌ي بانك اطلاعات كامل كروموزومي گياهي ايران مي‌باشد. دكتر فرخ قهرماني نژاد استاد برجسته‌ي دانشگاه خارزمي ايران، با كوشش و دقت بسيار اين كتاب ارزشمند را به همراه تني چند از دانشجويان ممتاز خود تأليف نموده‌اند.

 

آبشالوم، آبشالوم

عنوان کتاب: ویلیام فاکنر؛ آبشالوم، آبشالوم

نویسنده: ویلیام فاکنر

مترجم: صالح حسینی

ناشر: نیـلوفر

نوبت چاپ: سوم 1390

قیمت: 90000 ریال

قطع: رقعی

تعداد صفحات: 415

آخرين دختر (کوله پشتی)

کتاب آخرین دختر؛ سرگذشت من از اسارت و مبارزه با خلافت اسلامی (داعش) به قلم نادیا مراد و جنا کراجسکی، روایت فراز و نشیب زندگی دختری است که توانسته از چنگ داعش جان سالم به در برد.

نادیا مراد (Nadia Murad) در کتاب آخرین دختر (The last girl) سرگذشت خود را از قبل از دوران اسارت، سختی‌ها و رنج‌هایی که در زمان اسارت متحمل شده و چگونگی رهایی‌اش از داعش را روایت می‌کند.

جنا کراجسکی (Jenna Krajeski) روزنامه‌نگار نیویورکی، که بیش‌از یک دهه تجربۀ زندگی و گزارش در خاورمیانه را دارد نیز همراه نادیا به روایت سرگذشت او می‌پردازد. موضوعات داستان‌های او شامل استخدام زنان در نیروهای مسلح چریکی کردها، احتمال استقلال کردها از عراق و اعتراضات ضد دولتی در ترکیه می‌شود.

نادیا در یک روستای کوچک در شمال عراق متولد و بزرگ شده است. زمانی که او، فقط بیست و یک سال داشت در حالیکه رویای معلم تاریخ شدن و یا باز کردن یک سالن آرایشی را در سر می‌پروراند، شبه نظامیان خلافت اسلامی مردم روستای او را قتل عام کردند؛ مردانی را که اسلام را نمی‌پذیرفتند و زنان مسن را که نمی‌توانستند از آن‌ها به عنوان برده جنسی استفاده کنند، تیر باران کردند. شش تن از برادران نادیا و کمی بعد، مادرش را کشتند و جسدهای آن‌ها را در گورهای دسته جمعی انداختند.

همراه با هزاران دختر ایزدی دیگر در بازار برده فروشی داعش خرید و فروش شد. چندین شبه نظامی نادیا را به اسارت گرفتند و بارها مورد تجاوز و ضرب و شتم قرار گرفت. او در نهایت موفق شد از طریق خیابان‌های موصل فرار کند و در خانه یک خانواده مسلمان اهل تسنن پناه بگیرد.

نادیا اکنون فعال حقوق بشر و برندۀ جایزۀ نوبل صلح است. او دریافت کنندۀ جایزۀ حقوق بشر و اسلاو هاول و جایزۀ ساخاروف و اولین سفیر حسن‌ نیت سازمان ملل در راستای ارج‌ نهادن به بازماندگان قاچاق انسان است. علاوه‌ بر همکاری با یزدا - سازمان حقوق ایزدی‌ها - او در ‌حال‌ حاضر در تلاش است تا خلافت اسلامی را به‌ اتهام نسل‌‌کشی و جنایت علیه بشریت به‌ پای میز محاکمۀ دادگاه جنایی بین‌المللی بکشد. او همچنین بنیان‌گذار طرح ابتکاری نادیاست - برنامه‌ای که برای کمک به بازماندگان نسل‌کشی و قاچاق انسان جهت التیام و بازسازی جوامع خود تخصیص‌ یافته است.

سرگذشت او به عنوان شاهدی است بر وحشیگری خلافت اسلامی، نجات یافته‌ای از تجاوز و یک پناهنده و یک ایزدی که جهان را مجبور ساخته به یک نسل‌کشی در حال وقوع توجه کنند. این اثر یک گواهی است که میل قدرتمند انسان به بقا را نشان می‌دهد و یک فراخوان برای دادخواهی است.

در بخشی از کتاب آخرین دختر می‌‌خوانیم:

مادرم در یکی از کامیون‌های آخر بود. هرگز حال‌ و‌ روزش را در آن لحظه فراموش نمی‌کنم. باد روسری سفیدش را از سرش انداخته بود و موهای مشکی او که معمولاً فرق وسط بودند آشفته و به‌ هم‌ ریخته شده بودند. روسری‌اش فقط دهان و بینی‌اش را پوشانده بود. لباس‌های سفیدش گرد‌و‌خاکی شده بودند.

وقتی داشت پیاده می‌شد یک لحظه تلو تلو خورد. یکی از شبه‌ نظامیان بر سرش فریاد کشید و گفت: «راه بیفت.» سپس او را به سمت باغ کشید و به او و سایر زنان مسن‌تر که نمی‌توانستند سریع راه بروند خندید. مادرم از درهای ورودی وارد شد و گیج‌ و ‌مبهوت به‌ سمت ما راه افتاد. بدون اینکه یک کلمه حرف بزند، نشست و سرش را روی دامن من گذاشت؛ مادرم هرگز درمقابل مردان دراز نمی‌کشید.

یکی از شبه‌ نظامیان با چکش به در بستۀ مؤسسه زد و آن را به زور باز کرد؛ سپس به ما دستور داد به داخل برویم. او گفت: «اول روسری‌هاتون رو دربیارید و بگذارید کنار در.»

هر‌ کاری گفت انجام دادیم. با سرهای برهنه، شبه‌ نظامیان به ما با دقت بیشتری نگاه می‌کردند؛ سپس ما را به داخل فرستادند. زمانیکه زنان با کامیون‌های پر به در ورودی مؤسسه رسیدند کپۀ روسری‌ها بزرگ‌تر شد-روسری‌هایی رنگارنگ از جنس یک پارچۀ سنتی شل‌ بافت سفید که بیشتر زنان جوان ایزدی می‌پسندیدند.

کودکان به دامن مادران خود چسبیده بودند و چشم‌های زنان جوان به خاطر از‌ دست دادن همسرانشان از گریه قرمز شده بود. هنگامی که خورشید تقریباً غروب کرد و کامیون‌ها توقف کردند، یک شبه‌ نظامی که خودش موهای بلندش را تقریباً با یک روسری سفید پوشانده بود، با سر لولۀ تفنگش به کپۀ روسری‌ها سقلمه زد و خندید. به ما گفت: «همین روسری‌ها رو به خودتون دویست‌ و‌ پنجاه دینار می‌فروشم.» او می‌دانست که پول ناچیزی، حدود بیست سنت آمریکایی، است و اینکه ما اصلاً پولی نداریم.

آرامش پایدار با روش سیلوا (نو اندیش)

نیروی درونی خود را به ظهور برسانید؛
تاکنون میلیون‌ها نفر، بدون استفاده از هیچ‌گونه وسیله‌ای و تنها به‌کمک ترفند‌های روش سیلوا در زمانی بسیار کوتاه آموخته‌اند که چگونه در سطوح پایین امواج مغز، با هوشیاری کامل به فعالیت بپردازند. هرکس می‌تواند با یادگیری فعالیت در این سطوح از امواج مغز، از راه‌هایی غیر از حواس پنج‌گانه، به کسب اطلاعات بپردازد. خوزه سیلوا؛ کسب اطلاعات از این راه‌ها را نخست «ادراک فراحسی» نامید؛ اما بعدها با گسترش روش سیلوا، این نام به «فرافکنی حواس» یا ارتباط ذهنی تغییر یافت. به‌نظر سیلوا، توسعه‌ی این راه‌های کسب اطلاعات، بشر را به دومین مرحله‌ی تکامل خود در این کره‌ی خاکی، وارد خواهد کرد.
تاریخچه
روش سیلوا؛ یكی از نخستین روش‌هایی است كه چگونگی فعالیت هوشیارانه در سطح آلفا و به‌كارگیری نیمكره‌ی راست مغز در روند اندیشه‌ورزی را به افراد آموزش می‌دهد. پژوهش‌هایی كه به پدید آمدن روش سیلوا مشهور و در سال ۱۹۴۴ در شهر لاردو، یكی از شهرهای ایالت تگزاس در آمریكا آغاز شد. هدف اولیه‌ی خوزه سیلوا، یافتن راهی برای كمك به فرزندان خود بود تا آن‌ها بتوانند با افزایش تمركز و توانایی ‌یادسپاری مطالب، درس‌هایشان را بهتر بیاموزند و در مدرسه نمراتی بالا كسب كنند. این انگیزه، در نهایت باعث ایجاد روشی شد كه تاكنون به بهبود كیفیت زندگی میلیون‌ها انسان از افراد سراسر جهان، كمك‌هایی قابل توجهی كرده است.
خوزه سیلوا ثابت كرده است با به‌كارگیری روش او، مغز وارد مرحله‌ی آلفا می‌شود و سمت راست مغز كه شهودی و خلاق است، به‌كار می‌افتد. او كه یك مسیحی مومن و معتقد بود، در طی مطالعات خود به این نتیجه رسید كه قدرت خارج كردن هیاهوی مسائل دنیای خارج و پرداختن به درون همان است كه عیسی مسیح(ع) گفت: «بهشت در درون ما است».
خوزه سیلوا به این نتیجه رسید كه جهان هستی با بهره‌گیری از یك نیروی متفكر و آگاه ساخته شده، به‌همین دلیل كسانی‌كه در دانش متافیزیك كار می‌كنند، درمی‌یابند كه هر روز فاصله‌ی بین علم و مذهب كوتاه‌تر می‌شود. او معتقد است كه قدرت عیسی مسیح(ع) در استفاده از نوعی انرژی بوده كه با آن توانایی درمان دردها و بیماری‌ها را داشته است.
اساس كار خوزه سیلوا انتقال انرژی‌ است، او این كار را می‌توانست بر بالین بیمار و از راه دور نیز انجام دهد. او می‌گوید: «می‌توان از انرژی روحی برای تغییر ماده استفاده كرد…».

آرایه های ادبی الگو

اولین کتاب آرایه‌های ادبی نظام جدید

قابل استفاده برای تمام دانش‌آموزان رشته‌های ریاضی، تجربی، انسانی و هنر

تدریس کامل تک‌تک آرایه‌ها با مثال‌های متعدّد از کتاب‌های نظام جدید

تست‌های آرایه به آرایه

تکنیک‌های ابداعی مؤلّف از قبیل خوب – بد – زشت و موک

تست‌های کلّی و ترکیبی تیپ‌بندی‌شده با متدهای ورود به تست

ضمیمۀ قالب‌های شعری

ضمیمۀ آرایه‌های اختصاصی رشتۀ انسانی

پاسخنامۀ کاملاً تشریحی