فیزیک جامع کنکور رشته تجربی جلد دوم آبی قلم چی

درس فیزیک یکی از درس‌های مشکل رشته تجربی است و بسیاری از بچه‌های رشته تجربی، در این درس ضعیف هستند. بنابراین داشتن یک منبع جامع خوب درسی و تستی برای دانش آموزان رشته تجربی، بسیار واجب است. کتاب پاسخنامه فیزیک جامع کنکور تجربی قلم چی، یکی از کتاب‌های جامع و کامل برای درس فیزیک است که از دو بخش درسنامه و تست تشکیل شده است.

کتاب پاسخنامه فیزیک جامع کنکور تجربی قلم چی

درس فیزیک، یکی از درس‌های سرنوشت ساز برای داوطلبان کنکور در گروه آزمایشی رشته تجربی است. اما متاسفانه بسیاری از دانش آموزان رشته تجربی در این درس ضعیف هستند و نمی‌توانند درس فیزیک را در کنکور با درصد بالایی بزنند. بنابراین برای موفقیت در کنکور، بهتر است که داوطلبان بر این درس مسلط باشند تا بتوانند از دیگر رقبای خود پیشی گیرند. کتاب پاسخنامه فیزیک جامع کنکور تجربی، بدون شک یکی از جامع‌ترین و بهترین منابع درس فیزیک می‌باشد که دانش آموزان رشته تجربی می‌توانند از آن استفاده کنند. این کتاب شامل بخش درسنامه و تست فیزیک سال دهم، یازدهم و دوازدهم می‌باشد و همه فصول کتاب، منطبق بر کتاب درسی می‌باشد. لحن کتاب رسمی است اما دانش آموزان می‌توانند با آن کاملا ارتباط برقرار کنند. در قسمت ابتدایی کتاب و در فهرست، علاوه بر مشخص بودن هر مبحث و شماره هر صفحه، تعداد تست‌های هر مبحث نیز آورده شده است.

بخش درسنامه

کتاب پاسخنامه فیزیک جامع کنکور تجربی قلم چی برای تسلط دانش آموزان به تست زنی در درس فیزیک تالیف شده است، بنابراین مشخص است که بخش درسنامه کتاب پاسخنامه فیزیک جامع کنکور تجربی قلم چی، دارای حجم کمتری می‌باشد. درسنامه کتاب پاسخنامه فیزیک جامع کنکور تجربی قلم چی، به صورت خیلی خلاصه و برای مرور سریع است. این بخش برای افرادی مناسب است که در کلاس درس حضور داشته‌اند و پس از اتمام کلاس درس، می‌توانند با خواندن مطالب بخش درسنامه، مروری سریع بر قسمت‌های مختلف درس داشته باشند و برای تست زنی آماده شوند.

ویژگی‌های بخش درسنامه

یکی از ویژگی‌های بسیار خوب بخش درسنامه کتاب پاسخنامه فیزیک جامع کنکور تجربی قلم چی این است که همه مطالب درسی کتاب در کمترین حجم توضیح داده شده است و مولفان از هر گونه گزاف گویی اجتناب کرده‌اند. گرچه همین حجم کم بخش درسنامه باعث شده است که این بخش از حالت درسنامه‌ای خارج شده و به سمت نکته وار بودن برود. مولفان این کتاب سعی کرده‌اند تا برای توضیح دادن بخش‌های مختلف درس فیزیک، از نمودارهایی نیز استفاده کنند تا همه نکات هر بخش را در همان نمودار توضیح دهند. بنابراین در همه قسمت‌های کتاب شما شاهد متون، نمودارها و تمرین‌هایی از کتاب درسی هستید. نکته‌ای که در رابطه با بخش درسنامه کتاب پاسخنامه فیزیک جامع کنکور تجربی قلم چی وجود دارد، این است که مثال‌هایی که در بخش درسنامه آورده شده‌اند برای این هستند تا دانش آموزان بتوانند درس را بهتر بفهمند و بر آن مسلط شوند. بنابراین این مثال‌ها در ساده‌ترین حالت ممکن بیان شده‌اند و کاربرد کنکوری ندارند. نکاتی که در هر بخش آورده شده است، برای حل تست‌های کنکور کافی هستند و به همین دلیل دانش آموزان به منبع دیگری برای درس فیزیک نیاز ندارند.

بخش تستی

تست‌های موجود در کتاب پاسخنامه فیزیک جامع کنکور تجربی قلم چی، همگی شناسنامه دار هستند. تمامی این تست‌ها به صورت میکروطبقه بندی و در پیمانه‌های ۱۰ یا ۲۰ سوالی دسته بندی شده‌اند و تعداد تست‌های هر پیمانه، با توجه به راحت بودن یا دشواری هر مبحث و اهمیت آن در نظر گرفته شده‌اند. در پایان هر مبحث، یک پیمانه ۲۰ تایی از سوالات برای دانش آموزان قوی‌تر و برتر در نظر گرفته شده است. این تست‌ها شامل نکات جدیدتر و سطحی بالاتر از کتاب درسی هستند که تعداد کمی از دانش آموزان که در درس فیزیک قوی هستند، می‌توانند به این پیمانه‌ها پاسخ دهند. همچنین پیمانه ۲۰ تایی نیز در پایان هر فصل و برای جمع بندی در نظر گرفته شده‌اند که برای تسلط بیشتر دانش آموزان به تست زنی می‌توانند بسیار موثر واقع شوند. این تست‌ها آزمونی هستند و از هر ۱۰ سوال، ۵ سوال آن متوسط، ۳ سوال آسان و ۲ سوال آن سخت می‌باشد. بخش خیلی اعظمی از تست‌های کتاب پاسخنامه فیزیک جامع کنکور تجربی قلم چی را تست‌های کنکور سراسری، تست‌های آزمون‌های قلم چی و تمرین‌های کتاب در بر گرفته است و همین مسئله سبب شده است تا هر تیپ سوالی در این کتاب، پوشش داده شود. تمامی تست‌ها منطبق با مباحث کنکوری و کتاب درسی می‌باشند و مولفان در هیچ کجای کتاب، از این موضوع خارج نشده‌اند.

پاسخنامه کتاب فیزیک جامع کنکور تجربی قلم چی

جلد دوم کتاب فیزیک جامع کنکور تجربی قلم چی، شامل پاسخنامه تست‌ها می‌باشد و تمامی تست‌ها به صورت تشریحی و تک به تک توضیح داده شده‌اند. حتی در برخی از تست‌های مفهومی، همه گزینه‌های سوال بررسی شده‌اند تا داوطلبان کنکور بتوانند دقیق‌تر و مفهومی‌تر، پاسخ سوالات را یاد بگیرند. یکی از نکات بسیار خوب بخش تست‌های کتاب فیزیک جامع کنکور تجربی قلم چی، این است که پیش از شروع هر بخش، راهبرد کلی برای حل تست‌های آن بخش توضیح داده شده است که اینکار باعث می‌شود تا دانش آموزان بتوانند راحت‌تر سوالات را حل کنند.

ظاهر کتاب

کتاب پاسخنامه فیزیک جامع کنکور تجربی قلم چی از لحاظ ظاهری نیز بسیار عالی است و هیچ نکته منفی در آن دیده نمی‌شود. نوع و اندازه فونت کتاب بسیار مناسب و عالی است و کیفیت چاپ تصاویر و نمودارها نیز بسیار عالی است. اشکال بسیار دقیق و بدون نقص رسم شده‌اند و همین باعث شده است تا دانش آموزان در خواندن مطالب این کتاب هیچ گونه مشکلی نداشته باشند. از لحاظ جذابیت‌های ظاهری و گرافیک، سطح کتاب متوسط است و حتی طرح روی جلد کتاب، صرفا جنبه زیبایی داشته و هیچ ربطی به مطالب درسی کتاب ندارد. البته روی جلد کتاب، اطلاعاتی همچون تعداد تست‌ها، تعداد درسنامه‌ها، تعداد پیمانه‌ها و… درج شده است که اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار خریداران کتاب می‌گذارد.

جمع بندی

کتاب پاسخنامه فیزیک جامع کنکور تجربی قلم چی در کل کتابی بسیار عالی و مناسب، به خصوص برای تست زنی در درس فیزیک سال دهم، یازدهم و دوازدهم می‌باشد. حجم کتاب نیز با توجه به محتوای بسیار خوب آن، بسیار عالی و کافی می‌باشد. دانش آموزان می‌توانند با حل تست‌های این کتاب به همه مباحث درس فیزیک رشته تجربی مسلط شوند. تعداد غلط‌های چاپی و تایپی این کتاب نسبت به دیگر کتاب‌های موجود در بازار، کمتر است و تعداد آنها انگشت شمار است. اما نکته بسیار مهمی که در هیچ جای کتاب دیده نمی‌شود این است که در هیچ کجای کتاب، غلط عملی وجود ندارد و دانش آموزان به هیچ عنوان گمراه نمی‌شوند و با خیال راحت می‌توانند کتاب را مطالعه کنند. تست‌های این کتاب به صورت طبقه بندی شده و پیمانه‌ای در نظر گرفته شده‌اند و همه تست‌های کنکورهای سراسری و آزمون‌های قلم چی را پوشش می‌دهند. این کتاب یک منبع بسیار عالی برای تست زنی در درس فیزیک است.

کمک آموزشی