تولید کننده:
نو اندیش
صفحه1 از2
نتایج 1 تا 30 از کل 39 نتیجه

10 فرمان انسان های فوق موفق (نو اندیش)

مجموعه‌کتاب‌های تعالیم آموزگاران راز می‌باشد و به شما کمک می‌کند تا راز سعادت، سلامت و ثروت را پیدا کنید.

100 چیزی که مردم موفق انجام می دهند (نو اندیش)

این کتاب راهنمایی است برای شما تا بتوانید آرزوهای بزرگ و شجاعانه تا آرزوهای کوچک و پیش پا افتاده را درک کنید. کتاب 100 چیزی که مردم موفق انجام می‌دهند سرشار از ایده‌های بزرگ است برای اینکه هوشمندانه کار کنید و زندگی خوبی داشته باشید و تمامی این موارد در این کتاب به دقت انتخاب شده اند تا به شما کمک کنند که به هر نوعی از موفقیت که تصور آن را دارید، برسید. هر فصل، ایده جدیدی را به شما پیشنهاد می‌دهد که کمک می‌کند تا ذهنیت‌ها و عادت‌های بهینه‌ای را که به منظور موفقیت در کار و زندگی به آن نیاز دارید، یاد بگیرید.

 

موفقیت برای شما چه معنایی دارد؟ دوست دارید در زندگی به چه نوع موفقیتی دست پیدا کنید؟

موفقیت یعنی به ­دست آوردن تعداد هرچه‌بیشتری از اهداف، آرزوها و آرمان‌های ممکن.

البته این امر، بسیار شخصی و منحصربه‌فرد است، قوی‌ترین اشتیاق شما در زندگی ممکن است ایده‌ای زجرآور برای شخص دیگر باشد؛ مثلاً شاید علاقه داشته باشید از معروف‌ترین سرآشپزها باشید درحالی‌که دوست صمیمی شما از آشپزی بیزار است.

اینکه بتوانید به عقب نگاه کنید و بگویید «زندگی موفقی داشتم»، به این معنی است که با موفقیت به دنبال تعداد زیادی از اهداف و آرزوها هستید.

این کتاب، راهنمای شما برای دستیابی به این اهداف است، از بزرگ‌ترین و جسورانه‌ترین آن‌ها تا کوچک‌ترین و پیش‌پاافتاده‌ترین.

همین الان به این موضوع فکر کنید: موفقیت چه شکلی است؟

 •       ترفیع گرفتن؟
 •       شکوفا شدن در پست مدیریتی در کار؟
 •       کاهش وزن؟
 •       آهسته دویدن هرروز عصر؟
 •       چاپ کتابی با نام خودتان، به‌عنوان نویسنده؟
 •       بازنشسته شدن در وضعیت سلامت کامل جسمی؟
 •       بزرگ کردن فرزندانتان به بهترین نحو و شاهد شکل‌گیری خانواده‌های آن‌ها بودن؟
 •       در آرامش بودن؟
 •       بازپرداخت کامل وام؟
 •       کسب صلاحیت یا مهارتی خاص؟
 •       پیروی از احساس بدون حس پشیمانی؟
 •       زندگی کردن در کنار دوستان فوق‌العاده؟
 •       فراگیری زبان خارجی؟
 •       به­دست آوردن مجدد سلامتی پس از بیماری سخت؟
 •       پس‌انداز کردن مقدار مشخصی از سرمایه؟
 •       عشق‌ورزیدن به کار و دور شدن از استرس‌های کاری؟
 •       احساس رضایت و قناعت به هر ‌چیزی که اکنون دارید؟

این‌ها تنها پیشنهاد‌هایی هستند بر اساس اهدافی که از افراد تحت تعلیم خود می‌شنوم. اکنون زمانی برای خود در نظر بگیرید و فهرستی از اهداف خود را بنویسید، لطفاً خودتان را سانسور نکنید و نگران ترتیب افکار و ایده‌هایی نباشید که به ذهنتان می‌رسد، کاملاً اجازه بدهید که جریان فکرتان شما را با خود ببرد.

به‌احتمال زیاد لیست شما پایانی نخواهد داشت، اما از یک موضوع مطمئن باشید؛با گذشت هرروز، لیست شما دچار تغییراتی خواهد شد. رسیدن به قلۀ یک «کوه»، به شما چشم‌انداز وسیع‌تر و تازه‌تری می‌دهد تا کوه‌های بعدی را برای صعود انتخاب کنید. کوه‌ها و قله‌هایی که قبل از رسیدن به قلۀ کوه اول حتی نمی‌دانستید وجود دارند. اولویت‌ها و رؤیاها پیوسته دچار تغییر می‌شوند.

100 قسمتی که در ادامۀ این کتاب مطالعه خواهید کرد، شما را برای رسیدن به هر نوع موفقیت یاری می‌کنند. ایده‌هایی برای کسب موفقیت در زمینه­های مختلف زندگی شخصی و کاری:

 •       شغل و مسیر شغلی
 •       روابط و فرزندپروری
 •       شخصیت و هویت
 •       ثروت و سرمایه
 •       سلامت و آرامش
 •       یادگیری و آموختن
 •       بازنشستگی و میراث

هر قسمت این کتاب، دربرگیرندۀ ایده‌ای است که می‌تواند شما را یک گام به اهدافتان نزدیک‌تر کند. در صفحۀ اول هر قسمت، ایده‌ها معرفی و توضیح داده می‌شوند و در صفحۀ دوم هر قسمت، تمرین­ها و اقدام­های لازم، چه کوچک و چه بزرگ، شرح داده شده‌اند که می‌توانید آن‌ها را از همین امروز به­کار بندید تا چهارچوب فکری، عادت­ها و رفتارهایی مناسب‌تر برای به حداکثر رساندن بخت خود در راه رسیدن به اهداف بسازید.

ممکن است بعضی از تمرینات برای شما تازگی داشته باشند، بعضی دیگر نیز ممکن است کاملاً بدیهی به نظر برسند. درهرصورت، انجام دقیق آن‌ها کاملاً ضروری است. طراحی آن‌ها به‌گونه‌ای بوده است که باعث ایجاد عادت­ها و تغییرات نرم‌افزاری در ذهن شما می­شود تا به موفقیت دستیابید. فقط عدۀ کمی از افراد، این کارهای موبه‌مو را به‌طور آگاهانه انجام می‌دهند، آن‌ها همان افراد موفق هستند.

شما به‌مرور متوجه می‌شوید که برخی از این تمرین­ها اکنون به درد شما می‌خورند و برخی احتمالاً در آینده و این چیزی است که بسته به شرایط کنونی زندگی شما تعیین می‌شود. اگر هرکدام از ایده‌ها یا تمرین­ها اکنون با شرایط یا اهداف زندگی شما تطبیق ندارند، آن را به‌طور موقت کنار بگذارید تا بعد مجدد به آن رجوع کنید.

چه چیز صلاحیت صحبت دربارۀ موفقیت را به من می‌دهد؟

تمام ایده‌های طرح‌شده در این کتاب، نتیجۀ پانزده­ سال مربی‌گری من و تعلیم افراد مختلف با سوابق گوناگون از سرتاسر دنیا بوده است. با تکیه‌بر این تجربیات گران‌بها توانسته‌ام فهرستی از 100 کار فوق‌العاده مهم تهیه کنم که نیاز است برای دستیابی به موفقیت و اهدافمان در زمینه­‌های مختلف زندگی انجام دهیم.

خودم اولین نفری بودم که این روش‌ها را به کار بستم و برای دستیابی به اهدافم سخت کوشیدم و از تمام شکست‌ها و پستی و بلندی‌های مسیر، مانند یک راهنما و معلم استفاده کردم؛ اما پیش از آنکه سفر مشترکمان را آغاز کنیم، باید کمی از سفرهای دیگرم برای شما بگویم. در نیم قرنی که زیسته‌ام:

 •       من در کنار دو فرزند بی‌نظیرم، پسری شانزده‌ساله و دخترخوانده‌ای بیست‌وچهارساله، زندگی مشترک سالم و فوق‌العاده‌ای داشته­ام.
 •       موفق به کسب یک کرسی در دانشگاه کمبریج شده‌ام و توانسته‌ام زمانی که تنها 26 سال داشتم، به‌عنوان مدیر مالی منطقه‌ای با یکی از شرکت‌های شاخص 100 بورس اوراق بهادار فایننشیال تایمز همکاری کنم.
 •       توانسته‌ام به رؤیای سفر کردنم برسم و 26 سال از عمرم را با زندگی در هشت کشور مختلف بگذرانم.
 •       من، با موفقیت، به یکی از بنیان‌گذاران شرکتی تبدیل شدم که بعدها در معامله‌ای مولتی‌میلیون‌دلاری به فروش رفت.
 •       به‌عنوان نویسنده و سخنران معتبر شناخته شدم.
 •       من توانستم از طریق شرکت شراکتی راه ابریشم و با برگزاری دوره‌های آموزشی و مربی‌‌گری، به دنبال علاقۀ قلبی خودم (کمک کردن به دیگران) بروم.
 •       من توانستم با کسی که هستم و با هر چیز که در زندگی دارم در صلح و آرامش باشم که احتمالاً این بزرگ‌ترین موفقیت من بوده است.

تنها چیزی که برای گفتن باقی مانده، این است که در مسیر یافتن معنای موفقیت، برای شما آرزوی موفقیت می‌کنم. تمام ایده‌ها و تمرین ­هایی که به‌زودی آن‌ها را کشف خواهید کرد برای ساختن زندگی موفقی که بی‌شک سزاوار آن هستید، به شما یاری خواهند رساند.

1001 راه بسوی شادمانی (نو اندیش)

کتاب حاضر با عنوان اصلی( 1001ways to Happiness)   اثری از انتشارات آرکتوروس انگلستان می باشد که با ترجمه ای از فاطمه باغستانی، توسط انتشارات نسل نواندیش منتشر شده است.
از روزگار کهن، اندیشمندان دینی، فلاسفه، نویسندگان و هنرمندان، رهنمودهایی برای دستیابی به شادی و رضایت متعادل ارائه داده اند؛ دستور العمل هایی که انسان همواره در جستجوی آن ها بوده است. در این کتاب کوچک، برخی از این روش ها را از نظر می گذرانیم و اندیشه های بسیاری از کسانی را که مشهور نبوده اند، به گنجینه دانش خود می افزاییم. این توصیه ها حاوی مطالب جدی، شوخ طبعانه، عمیق یا نغز هستند. این جواهرات خردورزی، ما را در نیل به اهداف دور از تصور و گاهی متناقض، هدایت می کنند.
در بخشی از این کتاب می خوانیم :
"آن هایی که خردورزند، جوانی را به روحشان هدیه می دهند.
نقاط قوتی را که طی سال ها به دست آورده اید، بشناسید و از آن ها برای حل مشکلات خود بهره بگیرید.
از کنار شادی هایت راحت عبور نکن.
اگر تنها خودت، قدر خودت را بدانی، دیگر از قدر نشناسی دیگران آزرده نخواهی شد."
 

1001 راه به سوی بصیرت (نو اندیش)

منظور ما از بصیرت چیست؟ آیا به این معناست که با تفکرات منطقی، موضوع یا مسئله‌ای را قابل‌فهم کنیم یا مرموز‌تر از این تعریف ساده و شکلی از بیداری معنوی است؟ شاید بصیرت، شناخت هدف و رسالت اصلی و حقیقی در زندگی است که به ما می‌گوید چطور به بهترین شکل روزهای پیش رویمان را سپری کنیم.

1001 راه به سوی دانایی (نو اندیش)

دانایی چیزی فراتر از دانش است و قضاوت، تجربه، هوشمندی، همدلی و ویژگی‌های دیگری را در خود جای می‌دهد. چگونه دانایی کسب کنیم؟ چه نیازی به آن داریم و چه زمانی از آن بهره خواهیم برد؟

1001 راه به سوی رهبری (نو اندیش)

رهبری را چگونه تعریف می‌کنیم؟

انتظارات ما از رهبران روزگارمان چیست و

آن‌ها چگونه جهان و زندگی ما را به‌سوی بهتر شدن تغییر می‌دهند؟

1001 راه به سوی سخاوت (نو اندیش)

چگونه سخاوت را تعریف می‌کنیم؟ آیا همواره به دنبال نشانه‌ای از سخاوتمندی در دیگران هستیم یا خود نیز این ویژگی را پرورش داده‌ایم؟

1001 راه به سوی کامیابی (نو اندیش)

تعریف ما از کامیابی چیست؟ در زندگی چه  چیزهایی ارزش مبارزه دارند و نشانه‌های دستیابی به خواسته‌های قلبی‌مان کدامند؟

12 گام تا مدیریت موفق (نو اندیش)

كتاب 12 گام تا مدیریت موفق به شما پاسخ خواهد داد كه چگونه می‌توانید علاوه بر این‌كه اقتدار مدیریتی خود را حفظ كرده و به كارها با كمال دقت رسیدگی كنید، با كارمندانتان صمیمی و راحت بوده و از مسائلی نظیر از زیر كار در رفتن كارمندان، كم‌كاری، بی‌برنامگی و آشفتگی جلوگیری نمایید. 

12 گام تا موفقیت نهایی (نو اندیش)

در کتاب 12 گام تا موفقیت نهایی درباره نگرش‌ها و راه‌های موفق شدن به تفصیل صحبت شده است تا شما به‌راحتی موفقیت واقعی را برای خودتان معنا کنید و زندگی‌تان را با آن درآمیزید.

13 اشتباه مهلک مدیران و طریقه اجتناب از آنها (نو اندیش)

کتاب «13 اشتباه مهلک مدیران و طریقه اجتناب از آن‌ها» نوشته‌ی «دابلیو استیون بران» و ترجمه‌ی «لعیا موسایی» است. نویسنده در توضیح کتاب آورده است: «از اشتباه‌های رایجی است که مدیران درباره کارمندان تحت کنترل خود انجام می‌دهند. در حقیقت، مدیران از زمانی که قابیل سعی کرد هابیل را تحت سلطه خود قرار دهد، چنین اشتباه‌های یکسانی انجام داده‌اند. این اشتباه‌ها، اگر برای شما خطرناک نباشد برای موسسه شما مهلک می‌باشد. اما اگر می‌دانید این خطاها چه هستند، نباید هیچ‌گاه چنین اشکال‌هایی در ماهیت، روش و قضاوت اداره خود داشته باشید. من سیزده اشتباه مهلک را شناخته‌ام و این کتاب 13 تله رایج را طوری ارائه می‌دهد که هرگز دوباره گرفتار آن نشوید.» این کتاب را انتشارات «نسل نو اندیش» منتشر کرده است.

33 استراتژی جنگ (نو اندیش)

سی و سه استراتژی جنگ، اثر ارزشمندی از نویسنده امریکایی رابرت گرین است که به بیان دستورات راهبردی که فرماندهان بزرگ در طول تاریخ مورد استفاده قرار می داده اند، پرداخته و آن ها را در قالب دستورات عملی ساده ای بیان کرده است. 

5 درسی که یک میلیونر درباره زندگی و ثروت به من آموخت (نو اندیش)

وقتی دوازده ساله بودم پدرم که یک مقاطعه کار ساختمانی بود از پله های یکی از ساختمان ها سقوط کرد و استخوان های هر دو پایش شکست او بیمه معلولیت نبود 

بیمه پزشکی هم نداشت و در نتیجه جنبه مالی این حادثه فاجعه آور بود خانواده ما پر جمعیت بود با وجود هشت فرزند در شرایط مالی بدی بسر می بردم . اما وقتی پدرم مجبور شد یکسال در بستر بخوابد و کار نکند در وضع بدی قرار گرفتیم مجبور شدیم خانه مان را بفروشیم و یک ساختمان دوبلکس سه خوابه اسباب کشی بکنیم ذخایر غذاییمان ته کشید و سخاوت بعضی از اطرافیانمان به ما کمک می کرد .

در این دوران سخت و دشوار تجربه من از زندگی تغییر کرد یکی از همسایگانمان تاجری موفق بود جوانان منطقه را به یک سخنرانی که حوالی ما اجرا می شد دعوت کرد او می خواست درباره پول با من سخن بگوید ….

 

این نوشته بخشی از معرفی کتاب (( ۵  درسی که یک میلیونر درباره زندگی و ثروت به من آموخت )) اثرریچارد پاول اوانز و ترجمه مهدی قراچه داغی است که از طرف انتشارات نسل نو اندیش چاپ و عرضه شده است امیدوارم با مطالعه این کتاب راه روشنی را در پیش داشته باشید


قسمتی از کتاب:
من معتقدم یکی از بزرگ‌ترین خطراتی که فرهنگ ما را تهدید می‌کند، احساس مسئولیت نکردن در قبال مسائل مالی است. در هیچ ‌زمانی مردم به اندازه حال تا این اندازه دارایی و آزادی کم نداشته‌اند ـ بدهکاری مجبورمان می‌کند بیشتر و باز هم بیشتر کار کنیم و این امر شادی و شادکامی و همراه با آن خوشبختی ما را به یغما می‌برد. مسائل مالی ازدواج‌های ما را متلاشی می‌کند، خانه‌هایمان را ویران می‌سازد و سلامتی‌مان را با مخاطره روبه‌رو می‌کند. پول یک عامل مهم برای ارتکاب جنایت و بدرفتاری‌های خانوادگی است. حتی ویرانی محیط ما می‌تواند با مصرف بیش از اندازه رابطه داشته باشد. رؤیای میلیون‌ها انسان با بدهکاری به کابوس تبدیل می‌شود.

5 دقیقه ان ال پی (نو اندیش)

چرا این کتاب را می‌خوانید؟
«ان‌ال‌پی» فنونی را در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید نتایجی نو خلق کنید. شاید مایل باشید ارتباطات بهتری برقرار کنید و از زندگی‌تان بیشتر لذت ببرید یا درصدد هستید زندگی اجتماعی بهتر یا موفقیت شغلی کسب کنید. شاید هم می‌خواهید پول بیشتری درآورید یا آن‌که خود را از شرّ عادت یا ترس رها کنید یا در واقع می‌خواهید خودتان را بهتر و بیشتر بشناسید.
شاید در زندگی روزمره و قراردادی موفق باشید اما هنوز چیزهایی وجود دارند که می‌خواهید در خودتان تغییرشان بدهید. در این راستا می‌توانید از «ان‌ال‌پی» به‌عنوان راهنما و مربی کمک بگیرید تا به موفقیت و شادی دست یابید. می‌توانید از «ان‌ال‌پی» برای هدایت همکارانتان در امر فروش و ایجاد ارتباطات بهتر و مدیریت سازمانتان استفاده کنید.

8 عادت زنان موثر (نو اندیش)

اين هفت انتخاب مجموعه‌ای از تصميمات شخصی برای زنانی‌ست كه درباره پيشينه‌ی زندگی شخصی و اجتماعی‌شان جدی و ثابت‌قدم هستند؛ زنانی مثل شما كه نمی‌خواهند بعد از ده يا بيست سال بعد، با افسوس به گذشته‌ی خود بنگرند؛ هر زنی كه تجربه موفقيت چشمگير؛ هماهنگی بين هدف و لذت بردن از زندگی‌اش را داشته؛ اين تصميمات را در زندگی‌اش پياده كرده است. من می‌خواهم شما به اين تصميمات پايبند شويد. اين انتخاب‌هايی ساده، اما عميق درباره‌ی فرآيند ذهنی خودتان است. اين هفت تصميم، شما را به مسير درست راهنمايی می‌كند، آرامش‌تان را برمی‌گرداند و شادی‌هايتان را حتی در اوج مشكلات، دوچندان می‌كند.

آرامش پایدار با روش سیلوا (نو اندیش)

نیروی درونی خود را به ظهور برسانید؛
تاکنون میلیون‌ها نفر، بدون استفاده از هیچ‌گونه وسیله‌ای و تنها به‌کمک ترفند‌های روش سیلوا در زمانی بسیار کوتاه آموخته‌اند که چگونه در سطوح پایین امواج مغز، با هوشیاری کامل به فعالیت بپردازند. هرکس می‌تواند با یادگیری فعالیت در این سطوح از امواج مغز، از راه‌هایی غیر از حواس پنج‌گانه، به کسب اطلاعات بپردازد. خوزه سیلوا؛ کسب اطلاعات از این راه‌ها را نخست «ادراک فراحسی» نامید؛ اما بعدها با گسترش روش سیلوا، این نام به «فرافکنی حواس» یا ارتباط ذهنی تغییر یافت. به‌نظر سیلوا، توسعه‌ی این راه‌های کسب اطلاعات، بشر را به دومین مرحله‌ی تکامل خود در این کره‌ی خاکی، وارد خواهد کرد.
تاریخچه
روش سیلوا؛ یكی از نخستین روش‌هایی است كه چگونگی فعالیت هوشیارانه در سطح آلفا و به‌كارگیری نیمكره‌ی راست مغز در روند اندیشه‌ورزی را به افراد آموزش می‌دهد. پژوهش‌هایی كه به پدید آمدن روش سیلوا مشهور و در سال ۱۹۴۴ در شهر لاردو، یكی از شهرهای ایالت تگزاس در آمریكا آغاز شد. هدف اولیه‌ی خوزه سیلوا، یافتن راهی برای كمك به فرزندان خود بود تا آن‌ها بتوانند با افزایش تمركز و توانایی ‌یادسپاری مطالب، درس‌هایشان را بهتر بیاموزند و در مدرسه نمراتی بالا كسب كنند. این انگیزه، در نهایت باعث ایجاد روشی شد كه تاكنون به بهبود كیفیت زندگی میلیون‌ها انسان از افراد سراسر جهان، كمك‌هایی قابل توجهی كرده است.
خوزه سیلوا ثابت كرده است با به‌كارگیری روش او، مغز وارد مرحله‌ی آلفا می‌شود و سمت راست مغز كه شهودی و خلاق است، به‌كار می‌افتد. او كه یك مسیحی مومن و معتقد بود، در طی مطالعات خود به این نتیجه رسید كه قدرت خارج كردن هیاهوی مسائل دنیای خارج و پرداختن به درون همان است كه عیسی مسیح(ع) گفت: «بهشت در درون ما است».
خوزه سیلوا به این نتیجه رسید كه جهان هستی با بهره‌گیری از یك نیروی متفكر و آگاه ساخته شده، به‌همین دلیل كسانی‌كه در دانش متافیزیك كار می‌كنند، درمی‌یابند كه هر روز فاصله‌ی بین علم و مذهب كوتاه‌تر می‌شود. او معتقد است كه قدرت عیسی مسیح(ع) در استفاده از نوعی انرژی بوده كه با آن توانایی درمان دردها و بیماری‌ها را داشته است.
اساس كار خوزه سیلوا انتقال انرژی‌ است، او این كار را می‌توانست بر بالین بیمار و از راه دور نیز انجام دهد. او می‌گوید: «می‌توان از انرژی روحی برای تغییر ماده استفاده كرد…».

آرزوهایت را باور کن (نو اندیش)

کتاب «آرزوهایت را باور کن» نوشته‌ی «پیر فرانک» و ترجمه‌ی «فرحناز میرقمی‌زاده» است. فرانک در این کتاب به‌خوانندگان توصیه‌ می‌کند، آرزو‌های خود را جدی بگیرند. او معتقد است با دانستن راهکارهای ارائه شده می‌توان به آرزوهایی که از آن‌ها به راحتی چشم‌پوشی کرده‌ایم، دست‌ پیدا کرد فقط باید آرزو کردن را آموخت! فرانک مطالب کتاب را در هفت قانون ارائه کرده است. «قانون اول: به آسانی شروع کنیم»، «قانون دوم: اصل و اساس «من هستم»»، «قانون سوم: با شکرگزاری، زودتر به آرزوهایمان برسیم»، «قانون چهارم: باید متقاعد شویم»، «قانون پنجم:به‌جای تردید؛ اعتماد کنیم»، «قانون ششم: با روی گشاده به استقبال اتفاقات برویم»، «قانون هفتم: با آرزوهای بزرگ وواقعی مواجه شویم». در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «چرا آرزوهای کودکی من به‌زودی برآورده می‌شدند؛ اما اکنون در بزرگ‌سالی دیگر هر آرزویی که می‌کنم، به‌راحتی برآورده نمی‌شود! شاید آن موقع دنیا این‌قدر با بی‌عدالتی عمل نمی‌کرد؟ شاید یک تفاوت منحصر‌به‌فرد مشخصی در میان موفقیت‌ها و شکست‌ها فقط در این بود که برنده هرگز به خودش و برآورده شدن آرزو هایش کوچک ترین شک و تردید نداشت؟ شاید به‌خوبی می‌دانست، هر آن‌چه آرزومی‌کند، در اختیارش قرار می‌گیرد . این برایش یک امر به‌طور کامل مسلم و طبیعی است، این‌که تصوراتش به مرحله‌ ظهور در‌آید، افکارش را به‌راحتی عملی خواهد کرد و آن موقع او چگونه می‌اندیشید؛ طور دیگری که اکنون به‌عنوان بزرگ‌سال قادر نیست، همان‌طور بیندیشد؟» انتشارات «نسل نواندیش» کتاب حاضر را در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

قسمتی از کتاب:
این کودک به‌تدریج بزرگ و بزرگ‌تر شد. سرانجام زمانی احساس کرد که بزرگ شده و از درون آن پسر بچه کوچک که در آن هنگام همه‌چیز را صاف و شفاف می‌دید و احساس می‌کرد، درحال حاضر به‌عنوان یک فرد بزرگسال تبدیل به یک فرد واقع‌گرا، مردد، بی‌اعتماد و بدون ‌ایمان شده است.

اکنون در طول مسیر بلوغ در هر زمانی تا توانست این باور غلط را به دیگر بزرگسالان خود همان‌قدر هدیه داد که به خود نیز داده بود.

آفریده شده ایم تا بدرخشیم (نو اندیش)

هنگامی‌که در برابر آیینه‌ای می‌ایستید، کسی به چشم شما چشم می‌دوزد، او همان کسی است که شما را هدایت کرده به‌جایی که هم‌اکنون هستید و شما را به جایگاهی رسانده که در آن قرار گرفته‌اید. اگر راضی نیستید از جایی‌که در آن قرار دارید یا دستاورد‌هایی که تاکنون به دست آورده‌اید، باید او را مجبور کنید که تغییری در خود به وجود آورد تا سرنوشت‌تان نیز تغییر کند.

بی‌تردید، سخت‌ترین کار دنیا این است که او را تغییر دهید، چون روی کره زمین، او مقاوم‌ترین موجود نسبت به هرگونه تغییری است! معمولاً به آنچه هست، دلبستگی شدیدی دارد و به همین دلیل، در برابر هر نوع تغییری ایستادگی و مقاومت می‌کند!

بیشتر از هر چیزی، او در جست‌وجوی امنیت است؛ تغییر، همواره هراسی ناشناخته با خود به همراه دارد و او از این ناشناخته‌ها گریزان است! حتی می‌پذیرد که به وضعیت نابسامان خویش ادامه دهد، ولی هرگز از منطقه امنی که به آن عادت کرده است، فراتر نرود! اما حقیقت این است که اگر او تغییر نکند، دنیای شما هم تغییری نخواهد کرد!

تردیدی نیست که شما، شگفت‌انگیزترین معجزه کارگاه آفرینش هستید و تقدیرتان هم می‌تواند بسیار باشکوه و هیجان‌انگیز باشد. در درون شما، عظمتی نهفته شده است که همه کائنات، در برابر آن پست و حقیر جلوه می‌کنند! در آن سوی افق، سرزمین‌های شگفت‌انگیز، در انتظار لحظه‌ای به‌سر می‌برند که شما با غرور و افتخار، سکان کشتی سرنوشت‌تان را به دست گرفته و از میان مه غلیظ عبور کنید تا در این سرزمین‌ها قدم بگذارید. اما حس مرموز درونتان، شما را از رفتن باز می‌دارد! رؤیاهای زیبایی‌که در سر دارید، بی‌تاب هستند که به کمک دستان معجزه‌گرتان، لباسی از واقعیت بر تن کنند؛ ولی آن حس شهامتی که شما را به تعقیب رؤیاهایتان ترغیب می‌کند، از شما می‌گریزد و موجب می‌شود پاهایتان بلرزد و از رفتن باز بمانید!

شما می‌دانید که در میان کهکشانی از فرصت‌ها رها شده‌اید تا از بین آن‌ها، یکی را برگزینید و برای پرتاب به سرزمین ثروت و وفور، آن را به سکویی تبدیل نمایید، اما مانند نظاره‌گری خاموش، در میانه این کهکشان نشسته‌اید و می‌نگرید که فرصت‌ها، چگونه یکی پس از دیگری، با شتاب از کنارتان می‌گذرند و دور می‌شوند!

در درون شما، استعدادها و توانمندی‌های بی‌همتایی به ودیعه نهاده شده است، ولی گویی یکایک سلول‌های بدنتان، مانند زندانی مستحکم، آن‌ها را دربر گرفته و شما را از دستیابی به گنجینه‌های درونتان محروم ساخته است!

به ساعت دیواری اتاقتان نگاه می‌کنید و به شتاب بی‌وقفه عقربه‌های آن خیره می‌شوید، با خود می‌اندیشید: «آیا زندگی‌ام، بدون آنکه واقعاً زندگی کرده باشم، به پایانش نزدیک می‌شود و سهم من از آن، چیزی جز حسرت و ناکامی نبوده است؟ آیا این سرنوشت، همانی است که برای خود آرزو می‌کردم؟»

هم‌اکنون برخیزید و در مقابل آیینه‌ بایستید، و به کسی خیره شوید که در برابرتان ایستاده است! او کلید دستیابی شما به خواسته‌هایی است که آرزویشان را دارید؛ او همان کسی که بین شما و رؤیاهایتان ایستاده و برای هر جنبشی به‌سوی خوشبختی، نقطه آغاز شماست. اگر او تغییر نکند، تقدیر شما نیز تغییری نخواهد کرد!

برای رسیدن به اهدافی که تاکنون از رسیدن به آن‌ها ناتوان بوده‌اید، باید به کسی تبدیل شوید که تاکنون نبوده‌اید! برای رسیدن به جایی‌که همواره آرزو دارید، ابتدا باید جایی را که اکنون در آن هستید، ترک کنید و عازم سفر شوید.

مهم‌ترین سفر زندگی، سفر هیجان‌انگیزی است که از درون خویش آغاز شده و در همان‌جا نیز پایان می‌یابد.

برای تغییر تقدیرتان، نخست باید افکارتان را تغییر دهید، چون افکارتان اعمالتان را شکل می‌دهد و اعمالتان، سرنوشت‌تان را رقم می‌زند. بنابراین، اگر می‌خواهید زندگی متفاوتی را تجربه کنید، باید افکارتان را تغییر دهید. اگر همیشه همان کارهایی را انجام دهید که تاکنون انجام داده‌اید، به همان نتایجی می‌رسید که تاکنون رسیده‌اید!

اگر مانند رد پایی در میانه جنگلی مه‌آلود، واژه‌های این کتاب را تا به آخر دنبال کنید، در پایان، به سرزمین رؤیایی و شگفت‌انگیزی قدم خواهید گذاشت که در آنجا، دیگر تقدیرتان حاصل وضعیت ستارگان آسمانی و بخت و اقبالتان نخواهد بود، بلکه خودتان معمار سرنوشت‌تان خواهید شد. این کتاب کمکتان می‌کند تا به‌جایی برسید که همیشه در دل آرزو می‌کردید: «‌ای‌کاش آنجا بودم!»

این کتاب، برای خواندن نوشته نشده است، فقط به این دلیل نگاشته شده تا شما با آن زندگی کنید!

اثري كه پيش روي شماست، مجموعه‌اي است از حكايت‌ها، جملات و اشعار الهام‌بخشي‌كه در طول سال‌ها، نگارنده با آن‌ها آشنا شده است؛ او در مورد دنياي زيبا و شگفت‌انگيز موفقیت و تحول در کسب‌وکار، سال‌ها مطالعه و تحقيق انجام داده و به سبب ارزش و اهميت والايي كه این مطالب دارند، آن‌ها را ترجمه یا تألیف نموده است.

همان‌طور که این مجموعه برای نگارنده اثربخش بوده است، امیدوارم بتواند برای خوانندگان آن نیز قابل استفاده و تأثیرگذار باشد و در مقاطع گوناگون زندگی، آن‌ها هم بتوانند درجهت ساختن یک زندگی موفق و توأم با شادکامی، از خرد و پیام‌های نهفته در آن، سود ببرند. به یاد بسپارید که دانستن صرف، کافی نیست! باید به آنچه می‌آموزیم، متعهد باشیم و آن‌ها را در زندگی‌مان اعمال کنیم؛ زیرا گفته‌اند:

از هزاران نفر، یک نفر مطالعه می‌کند،

و از هزاران نفری که مطالعه می‌کنند، یک نفر می‌فهمد،

و از هزاران نفری که می‌فهمند، یک نفر درک می‌کند،

و از هزاران نفری که درک می‌کنند، یک نفر عمل می‌کند!

با اینکه در تنظیم، تدوین و هماهنگی مطالب این کتاب، تلاش و کوشش زیادی به عمل آمده و در ساختن و پرداختن حکایات و مفاهیم مندرج در آن، تلاشی جدی مبذول شده است، ولی امیدوارم کمبود‌ها و کاستی‌های آن، به لطف لطیف نازک‌اندیشان و نقدِ نفیسِ نقادان، رخ از نقاب بیرون کشد و رهنمودهای مشفقانه فرهیختگان دیارمان، راهنمایمان باشد.

دلی عاشق، ذهنی جست‌وجوگر، روحی عصیانگر، نگاهی پرهیزگر و زبانی پرسشگر را برای‌تان می‌طلبم.

آموزش جامع ان ال پی (نو اندیش)

آموزش‌های ان‌ال‌پی می‌توانند به افراد در برقراری روابط سالم و مثبت با دیگران، افزایش اعتمادبه‌نفس، شناسایی و تقویت استعدادها و توانایی‌ها، یادگیری بهتر و مؤثرتر و ارتقا و بهبودی کیفیت زندگی کمک نمایند. این آموزش‌ها به افراد کمک می‌کنند ذهنیت و احساسات خود را در جهت مثبت و مطلوب تغییر دهند و زمینه موفقیت آن‌ها را در دستیابی به اهداف مورد نظرشان و شرایط متفاوت زندگی فراهم می‌کنند.

کتاب آموزش جامع ان‌ال‌پی یا چگونه یک زندگی موفق بسازید که ریچارد بندلر و سایر همکارانش نوشته‌اند، یکی از کتاب‌های مفید و ارزشمندی است که می‌تواند در تغییر نگرش و رفتار افراد و فرایند زندگی آن‌ها نقش مؤثر و بسزا داشته باشد.

این کتاب کارگاه آموزشی و تخصصی در زمینه ان‌ال‌پی را معرفی و بررسی می‌کند که دکتر ریچارد بندلر برگزار کرده است. در این کارگاه آموزشی افراد گوناگون با ویژگی‌ها و حالات روحی و ذهنی متفاوت شرکت کرده‌اند که حالات و روحیاتشان بررسی می‌شوند و در پایان دوره نیز تغییراتی در نگرش، رفتار و روابط آن‌ها با دیگران و به‌طورکلی مسیر زندگی‌شان ایجاد می‌شود.

خواندن این کتاب می‌تواند برای مخاطبان همانند شرکت در کارگاه آموزشی و تخصصی ریچارد بندلر باشد، زیرا خوانندگان با خواندن این کتاب از نظر ذهنی و روحی به شرکت‌کنندگان واقعی در کارگاه نزدیک می‌شوند و گویی خودشان در این کارگاه آموزشی شرکت کرده‌اند، یعنی همان چیزی را می‌بینند که شرکت‌کنندگان در طول دوره می‌بینند؛ همان چیزی را که آن‌ها می‌شنوند، می‌شنوند؛ همان چیزی را که آن‌ها تجربه می‌کنند، تجربه می‌کنند و همان حسی را دارند و خواهند داشت که شرکت‌کنندگان در دوره داشته‌اند، لذا کتاب این ویژگی اساسی را دارد که خواننده را با خود به فضا و حال‌وهوای سمینار می‌برد و فرد کاملاً احساس می‌کند که در این کارگاه علمی و آموزشی شرکت کرده است.

درواقع این کتاب تجربیات و آموزش‌های تخصصی ریچارد بندلر، یکی از بنیان‌گذاران ان‌ال‌پی را با زبانی ساده و روشن و در قالب رویدادی واقعی و کارگاه آموزشی در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد تا استعدادها و توانایی‌های خود را بهتر بشناسند و برای بهبودی شرایط و تغییر مسیر زندگی خود گام بردارند.

در این کتاب برای خوانندگان فرصت فراهم می‌شود تا با اصول و اهداف اساسی این علم، همچنین نظرات و راهکارهای ان‌ال‌پی آشنایی بیشتر پیدا کنند و ویژگی‌های شخصیتی و روحی و ذهنی خود را بیشتر بشناسند تا از این طریق بتوانند بر مشکلاتی نظیر ترس، افسردگی، اختلالات و موانع یادگیری و بیماری‌های روحی غلبه کنند و در برقراری ارتباطات سالم و مطلوب با دیگران موفق شوند.

این کتاب در نُه فصل تهیه و تنظیم شده است که در فصل‌های متفاوت موضوعاتی نظیر کارگاهی با بنیان‌گذاران ان‌ال‌پی، تأثیر عملکرد خودآگاه مغز بر رفتار افراد، چگونگی داشتن حس خوب در زندگی، چگونگی داشتن زندگی ایده‌آل، چگونگی برقراری ارتباطات مؤثر و مفید با دیگران، نکات مهم و برجسته کارگاه آموزشی و آشنایی با راهکارهای استفاده‌شده در زمینه ان‌ال‌پی و اصول و اهداف این علم بررسی می‌شوند.

در پایان کتاب نیز واژه‌نامه‌ای تخصصی در زمینه مفاهیم و اصطلاحات ان‌ال‌پی آورده شده است تا دانشجویان و علاقه‌مندان به این رشته علمی، با واژه‌های تخصصی آن بیشتر آشنا شوند و از این طریق توانایی‌های علمی آن‌ها برای استفاده و بهره‌گیری از متون تخصصی، کتاب‌ها، مجله‌ها و مقاله‌های انگلیسی در حوزه ان‌ال‌پی و رشته روان‌شناسی تقویت شود.

در خاتمه نیز از مدیریت محترم انتشارات نسل نواندیش، آقای علیپور و همکاران محترم که زمینه چاپ و انتشار این کتاب را فراهم کردند، صمیمانه سپاسگزاری می‌کنیم و موفقیت آن‌ها را از قادر متعال خواهانیم.

آکادمی سلطه بر موفقیت (نو اندیش)

برایان تریسی زاده‌ سال ۱۹۴۴ در شارلوت‌تاونِ کانادا از نویسندگان کتاب‌های خودیاری است که بسیاری از کارهای خود را به شکل «کتاب گویا» ارائه داده است. موضوع سمینارها و سخنرانی‌های او مطالبی شامل رهبری، فروش، مدیریت مؤثر و استراتژی کسب و کار است.

آقای تریسی یکی از معتبرترین نویسندگان در زمینه توسعه توانایی و بهره‌وری فردی است. وی سخنرانی برجسته و پرانرژی است که سخنانش شنونده را مجذوب می‌کند و می‌تواند در این زمینه به شنوندگان خود آگاهی و انگیزه داده و آن‌ها را تهییج کند تا کارایی خود را حداکثر کرده و به بالاترین اهدافشان در زندگی دست یابند.

اتوبوس انرژی (نو اندیش)

اتوبوس انرژی، کتاب پرفروش بین‌المللی، اثر جان گوردون، خوانندگان خود را به یک سواری می‌برد، سواری‌ای که مقصد و هدف آن روشنگری است. در این کتاب ده قانون را خواهید آموخت که به شما کمک می‌کنند تا با تفکر مثبت به زندگی و کار بپردازید به طوری که شما را به موفقیت واقعی در زندگی شخصی و کاری برساند. جان گوردون این داستان جذاب را با بینش‌هایی جدی غنی‌تر نموده است و از این رو این داستان نقشه‌ای قدرتمند برای غلبه بر سختی‌ها، و دست یافتن به بهترین‌ها برای خودتان، و گروهی که با آن‌ها درحال کار هستید فراهم می‌کند. از همان زمانی که سوار اتوبوس انرژی می‌شوید از زندگی خود لذت بیشتری خواهید برد!

اثر مرکب (نو اندیش)

درآمدهای میلیونی تنها با داشتن اینترنت پرسرعت امکان‌پذیر نیست. شما هرگز نمی‌توانید با نشستن روی مبل و تکرار عادت‌های قبل و جویدن قرص چربی‌سوز در طی یک ماه وزن کم کنید. هیچ کدام از چیزهایی که شما به دنبال آنها هستید به صورت یک بسته در فروشگاه‌ها عرضه نمی‌شود. بیایید برای یک لحظه از تمام فضای اطراف خود جدا شوید و بدون جنگ به این سوال جواب دهید: در کجای مسیر اهداف و زندگی‌تان ایستاده‌اید؟

موفقیت آسان نیست. هیچ کتابی بدون شما نمی‌تواند معنای عملی موفقیت را واقعیت ببخشد و هیچ رژیم غذایی بدون اراده‌ی صد در صدی شما نمی‌تواند باعث کم شدن وزن‌تان شود. صادقانه بگوییم، موفقیت اصلا راحت نیست. هیچ گاه در یک شب میلیاردر نخواهید شد و هرگز بدون شناخت و تمرین و تمرین و اشتیاق زندگی مخصوص به خود را نخواهید ساخت! اما باور این جملات نقطه شروع است.

اگر تا اینجای قصه را می‌توانید بازی کنید برای شما یک پیشنهاد ردنشدنی داریم. پیشنهادی درست شبیه یک نوشیدنی گرم وقتی دست‌هایتان از شدت سرما بی حس شده است.

پیشنهاد ما انجام تغییرات و روش‌هاییست که «دارن هاردی» در کتاب  «اثر مرکب» برای شما نوشته است. این تغییرات به هیچ‌وجه اطلاعات جدیدی نیست. بلکه تمام کارهایی است که شما می‌دانید و انجام نمی‌دهید.

اخلاق حرفه ای در تجارت (نو اندیش)

در تابستان سال 2002 بههمراه لورانس.جى کریشام، رییس و عضو انجمن CEO در نیویورک، براى صرف شام به رستوران رفتیم. طی گفتگویی دوستانه، او گفت: مى‏دانى، جان! من فکر مى‏کنم تو فرد مناسبی برای نوشتن کتابى دربارهی رعایت اصول اخلاقى در مشاغل هستی.
گفتم: فکر نمى‏کنم چیزى به اسم اخلاق شغلى وجود داشته باشد.
او با تعجب گفت: چه گفتی؟ و دوباره پرسید: منظورت چه بود؟
من گفتم: همهی کتاب‏هایم درنهایت، به مبحث اصول اخلاقى در مشاغل مختلف مربوط نمى‏شود. به اعتقاد من، همه تلاش مى‏کنند در زندگى حرفه‏اى خود، با مجموعهای از اصول و رفتارهاى عامهپسند مواجه شوند. هر کس براى دستیابى به زندگى معنوى در خانه یا میان اعضاى خانواده، باید رفتار و منشی درست داشته باشد. مى‏دانى که اخلاق درست به دنبال رفتار درست مى‏آید. اگر خواهان معنویت هستید، بر اساس اصول اخلاقی زندگى کنید. اساس کتاب 101 روش اخلاقی، همین است. فلاسفه، اساتید، حکما و حقوقدانان با پیچیده کردن این موضوع ساده، انسان را در اینخصوص به سردرگمی کشاندهاند. با این‌که داشتن زندگى معنوی و اخلاقی همیشه آسان نیست، اما نیاز چندانى به آگاهى‏هاى پیچیده ندارد.

از ترس تا شوق زندگی (نو اندیش)

امروزه تعداد بی‌شماری کتاب درباره‌ی ترس یافت می‌شود اما در مقایسه با این تعداد زیاد، منابع بسیار کمی درباره‌ی شور و عشق به زندگی وجود دارد. بیشتر کتاب‌ها یا راجع‌به ترسند یا رمان هستند یا «عشق فزاینده به هیجان و وحشت» را بیان می‌كنند، در حقیقت همان چیزی که در زندگی روزمره نیز با آن مواجه هستیم. این موارد عبارتند از: انواع بخصوصی از ورزش‌ها مانند پرش از ارتفاعات (Bungee-Jumping) یا رفتارها و روش‌های عجیب و مسایل بحث‌برانگیز در مورد رابطه‌ی جنسی.
از سوی دیگر در برابر افزایش شدید انواع بیماری‌های مربوط به ترس قرار داریم. کلینیک‌ها، مطب‌ها و گروه‌های خودیاری باید به این نوع بیماران، راهی برای رسیدن به زندگی عادی و بازگشت به جامعه را نشان دهند. گویی ترس مانند گریپ یا آبریزش بینی است که می‌توانیم آن را ناپدید كنیم اما برای موقعیت یا شانسی که در ترس وجود دارد، به ندرت ارزش قایل می‌شویم که این موقعیت همانا پلی است که ترس، در راه معنا بخشیدن و کیفیت بیشتر زندگی‌مان در اختیار ما قرار می‌دهد.
هدف قطعی و صریح این کتاب برپایی چنین پلی از ترس است تا خویشتن واقعی و عمیق خود را بپذیریم که ترس در زندگی و از طریق نیروهای مؤثر به مثابه‌ی یک نیرو با خودش آشکار می‌کند، به منظور یکی شدن با همه‌ی آن چیزی كه در زندگی هست. این به ظاهر نوعی نگرش تازه است اما به محض این‌كه متوجه شویم مسیر زندگی می‌خواهد هرکسی را از ترس به‌سوی شور زندگی هدایت کند، آن‌گاه تشخیص خواهیم داد که این کتاب برای همه است. در این کتاب به زبانی ساده بیماری‌های شناخته‌شده و قدیمی و نیز بیماری‌های نوظهور ناشی از ترس تشریح می‌شوند.

از ته دل آرزو کن (نو اندیش)

با خواندن این کتاب می‌توانی از ویژگی و مهارت چگونه دعا و طلب کردن بهره‌‌مند شوی تا بتوانی به هر آنچه می‌خواهی، در زندگی‌ات برسی. آرزوها هیچ‌وقت دوست ندارند در قالب رویا باقی بمانند، آن‌ها دوست دارند هر چه زود به‌سوی تو پرواز کنند و به مرحله ظهور برسند. این کتاب، الگو و راهنمای خوبی است تا تو بتوانی با کمک آن گام‌به‌گام به اهداف، آرزوها و خواسته‌های قلبی‌ات با سرعت هر چه تمام‌تر برسی.

از خوب به عالی (نو اندیش)

با خواندن این کتابِ علمی، بیشتر باورهای فعلی خود را زیر سؤال می‌برید. این کتاب تعاریفی جدید از واژه‌هایی چون «مدیرعامل قدرتمند»، «مدیریت»، «تصاحب» و «ادغام سازمان‌ها» ارائه می‌دهد. در این کتاب می‌فهمیم که متوسط بودن برای موفق بودن کافی نیست بلکه خوب بودن و حرکت به‌سوی عالی شدن، کلید موفقیت است. اگر به‌دنبال مطالعه‌ای علمی و جذاب برای شناخت عواملی هستید که شرکت‌های ابرقدرت امروز را شکل داده‌اند، این کتاب را بخوانید. شاید فکر کنید کتاب از خوب به عالی یک کتاب مدیریتی و مناسب برای صاحبان کسب‌و‌کار است؛ اما این کتاب راز رسیدن به عالی‌ترین جایگاه انسانی و تفکر خلاق را به شما می‌آموزد. این کتاب به شما یاد می‌دهد در هر موقعیتی که قرار دارید، می‌توانید با وسعت بخشیدن نگرش خود، به جایگاهی والاتر دست یابید.

از هیچ تا همه چیز (نو اندیش)

اثری برجسته تاثیرگذار از مدیر و مدیرمسئول دیرینه استارباکس درباره مسئولیت‌های جدید رهبران، کسب‌و‌کار‌ها و شهروندان در دنیای امروز از نگاه شخصی او به کار و زندگی.

هاروارد شولتز در کتاب از هیچ تا همه چیز به دنبال پاسخ برای سوالاتی می‌گردد که امروز برای هر جامعه‌ای ضروری هستند؛ 

ما چه  چیزی را مدیون یکدیگر هستیم؟ چه وظیفه‌ای در قبال هم داریم؟ چگونه می‌توانیم انگیزه‌ها، نبوغ و حتی دردهای خود را به چیزی معنادارتر از موفقیت فردی پیوند بزنیم؟ وظیفه ما در جایی که کار و زندگی میکنیم، چیست؟

از هیچ تا همه چیز با روایتی در هم پیچیده از خاطرات بی‌پرده، داستان پرفرازونشیب تلاش و مسئولیت پذیری، و اثباتی بر اینکه آدم‌های عادی نیز می‌توانند کارهای غیرعادی انجام دهند؛ نمای پشت صحنه‌ای از تلاش‌های بی‌چون‌و‌چرای هاروارد شولتز برای به چالش کشیدن نظریات کهنه درباره نقش تجارت جهانی امروز است.

شولتز و همکارانش در طول دوران حرفه‌ای فعالیت خود از بیمه خدمات‌درمانی و کمک هزینه تحصیلی دانشگاه برای باریستاهای نیمه‌وقت گرفته تا مسائل بحث برانگیزی مانند نژاد و پناهندگی را نیز با همان حساسیت و خلاقیتی که در خصوص قهوه نشان می‌دادند، خطاب قرار دادند. این کتاب در قلب خود روایت الهام بخش و امیدوارکننده حقیقتی است که وقتی برای هدفی بزرگ‌تر از اهداف شخصی خودمان برمی‌خیزیم، سخن می‌گوییم و دست به دست هم می‌دهیم، اتفاق می‌افتد.

 

در قسمتی از کتاب می‌خوانیم:

آن‌ها به تماس‌هایم پاسخ نمی‌دادند. تلفن را روی من قطع می‌کردند. با بدبینی یا تردید با من مواجه می‌شدند و می‌گفتند بعداً به من پاسخ خواهند داد، اما چنین نمی‌کردند. بعضی از آن‌ها که خود را آگاه‌تر از من می‌دانستند، نصیحت می‌کردند که ایدة ساخت اسپرسوبار و فروش نوشیدنی‌های عجیب در فنجان‌های کاغذی احمقانه است و درواقع من را احمق خطاب می‌کردند. برخی از تجار موفق سیاتل ایدة من را مسخره کردند و فروتنانه به دلایل شکست آن اشاره کردند. افراد بسیاری دست رد به سینه‌ام زدند. گاهی اوقات پیش از ملاقات با سرمایه‌گذاران احتمالی چند دقیقه قدم می‌زدم تا قدری آرام شوم.

باور کردن انتقادها بسیار آسان بود. اما من کوتاه نمی‌آمدم. اعتقاد نداشتن دیگران به رؤیاهای شما به معنای ناممکن بودن آن‌ها نیست.

در طول یکی از جلسات گفتم: «بسیار مهم است که به ریشه‌های قدیمی کسب‌وکارمان بازگردیم. بیایید دوباره دست‌به‌کار شویم و دست‌هایمان را گِلی کنیم!» این را درحالی‌که دستانم را مقابل آن‌ها گرفته بودم، عنوان کردم. گِلی کردن دست‌ها به شعاری تبدیل شد که همیشه تکرار می‌کردم. درواقع، یک روز درحالی‌که از بخش معماری و طراحی فروشگاه‌های استارباکس عبور می‌کردم، پوستری توجه مرا به خود جلب کرد. تصویری از یک جفت دست گِلی با این نوشته، «جهان به کسانی تعلق دارد که از گِلی شدن دست‌های خود هراس ندارند». درخواست کردم تا پوستر را قرض بگیرم و آن را با خود تا طبقة هشتم بردم و بر دیوار اتاق هیئت‌مدیرة تیم اجرایی آویختم تا هر بار که جلسه‌ای داشتیم، تیم اجرایی استارباکس بتواند آن را ببیند.

گِلی کردن دست‌ها همچنین به این اشاره داشت که بدانیم قدرت و موفقیت کسب‌وکارمان از کجا نشئت گرفته است. منشأ آن اتاق هیئت‌مدیره نبود، بلکه این موفقیت از پایین‌ترین مرتبه، یعنی فروشگاه‌ها و مدیران و باریستاهای آن، حاصل می‌شد.

صفحه1 از2

نو اندیش