تولید کننده:
علامه حلی
صفحه1 از2
نتایج 1 تا 30 از کل 33 نتیجه

استعداد تحلیلی پنجم و ششم (علامه حلی)

 • کامل ترین کتاب برای جهت آمادگی برای آزمون ورودی به مدارس برتر و تیزهوشان
 • مشخص بودن مبحث هر سوال
 • پاسخ نامه کاملا تشریحی
 • در این کتاب به ابعاد مختلف هوش توجه کامل شده است
 • در این کتاب از منابع معتبری مثل هوش وکسلر گاردنر آزمون وکسلر آمون کمبریج 
 • آزمون های gamt آزمون هوش کلاسیک ترستون آزمون استعداد مکانیکی مینه سوتا
 • و.... به نحو احسن استفاده شده است
 • قابل استفاده برای دانش آموزان دواطلب برای آزمون های تیزهوشان
 • داوطلبان شرکت در مسابقات و المپیاد های علمی
 • 1400 پرسش چهار گزینه ای به همراه پاسخ کلیدی
 • استعداد تحلیلی پنجم و ششم علامه حلی

 • استعداد تحلیلی پایه پنجم و ششم  دبستان علامه حلی

 • استعداد تحلیلی پایه پنجم و ششم ابتدایی علامه حلی

برنامه نویسی پایتون 2 (علامه حلی)

ما انتظار داریم شما در پایان این کتاب، با ابزارها و ملزومات ورود به دنیای برنامه‌‌نویسی حرفه‌ای آشنایی اولیه پیدا ‌کنید؛ همان‌طور‌که می‌دانید آشنایی اولیه با یک ابزار با مهارت استفاده از آن، کاملاً متفاوت است . برای کسب مهارت استفاده از یک ابزار لازم است مدت‌ها به تمرین و کار با آن بپردازید. در میان رشته‌های ورزشی، برنامه‌نویسی، بسیار شبیه ورزش شنا است. اگر شما بهترین کتاب‌ها و مربیان شنا را در اختیار داشته باشید، شناگر نخواهید شد مگر‌ اینکه به‌طور عملی ساعت‌های زیادی را در استخر به تمرین فنون شنا بپردازید؛ بنابراین برای برنامه‌نویس شدن، داشتن کتاب و معلم خوب کافی نیست، شاید بیشتر از آن نیاز به تمرین و نوشتن برنامه‌های اجرا شده پای رایانه دارید. باور کنید گرفتن اجرای موفق از یک برنامه که همه زحماتش را خودتان کشیده‌اید از شیرین‌ترین و لذت‌بخش‌ترین لذت‌های این دنیا است؛ از طرف دیگر نوشتن برنامه روی کاغذ بدون اجرای آن پای رایانه، مانند زنبور بی عسل هیچ خاصیتی ندارد! پس حتماً همه برنامه‌های‌تان را اجرا کنید.

فراگیری مطالب این کتاب به‌ویژه سه فصل اول آن به دانش‌آموزانی که علاقه‌مند ورود به دنیای مهیج بازی‌سازی و ساخت برنامه‌های کاربردی هستند توصیه می‌شود. این سه فصل به شما یاد می‌دهد که ابزارها و کتابخانه‌های نرم‌افزاری خوبی ایجاد و یا گردآوری کنید. این امر در آینده نزدیک باعث خواهد شد تا هنگامی که ایده‌ای به ذهنتان می‌رسد یا تصمیم به تولید برنامه یا ابزار نرم‌افزاری می‌گیرید، با سرعت بیشتری از سایرین بتوانید محصول خود را تولید کنید. پارسال گفتیم پایتون، یک زبان متن باز (open source) است و وجود کتابخانه‌های رایگان زیاد از مزایای آن است. اگر مایل باشید در حوزۀ خاصی برنامه‌نویسی کنید و نیازمند دستورات و توابع و محاسبات آن حوزه باشید، کافی است در اینترنت جستجو کنید تا کتابخانه‌ای رایگان که دستورات، توابع و فرمول‌های مورد نیاز شما را تولید و گرد‌آوری کرده بیابید. این مژده را به شما می‌دهیم که امسال شما قادر خواهید بود تا کتابخانه‌های تولیدی خودتان را در وبلاگ یا سایت خودتان منتشر کنید تا با نام خودتان مورد استفادۀ دیگران قرار گیرد.

فصل انتهایی این کتاب راهنمای خوبی برای آن دسته از دانش‌آموزانی است که علاقه‌مند ورود به شاخه جذاب برنامه نویسی الگوریتمی و کسب مهارت حل مسائل پیچیده با رایانه هستند. مطالعه دقیق و کسب مهارت در مطالب این فصل از طریق حل تمرین‌ها و شبه پروژه‌های کل کتاب، می‌تواند کمک و راهنمای خوبی برای علاقه‌مندان به شرکت در مسابقات برنامه نویسی و المپیاد رایانه باشد و مهم‌تر اینکه آشنایی با الگوریتم‌های پایه در کنار حل مسائل و نوشتن برنامه‌های متعدد، نگرش منطقی شما را به شکل صحیحی رشد خواهد داد.

حسابان یازدهم (علامه حلی)

کتاب حسابان 1 یازدهم توسط انتشارات علامه حلی و تألیف سید محمد صالح ارشاد و حجت انصاری در456 صفحه منتشر شده است.
این کتاب شامل5فصل می باشد.
هر فصل شامل:
· درس نامه
· تمرین
· پرسش های چهارگزینه ای
تأکید می‌شود که مطالب سه فصل، به همان ترتیبی که در کتاب ارایه شده، تدریس شود؛ زیرا بسیاری از مطالب فصل اول، داربستی برای مطالب فصل دوم هستند و مطالب فصل دوم هم داربستی برای فصل سوم.
نحوه چینش مطالب کتاب به گونه‌ای است که دانش‌آموزان با خواندن پشت سر هم مطالب آن، به تمام اهداف آموزشی کتاب درسی دست پیدا کنند و در ضمن، دید عمیق‌تری نسبت به هر آن‌چه در کتاب درسی گفته شده است؛ پیدا کنند
این کتاب بر اساس تئوری‌های نوین آموزش و تجارب موفق تدریس برای آموزش طراحی شده است.
درخت دانش : در صفحه دوم هر فصل نمودار دایره ای شکلی کشیده شده که به ما کمک می کند بفهمیم در آن فصل مطالب علمی چطور درسته بندی شده و ارتباط آن ها باهم چیست در واقع این بخش نقشه ای است برای گم نشدن در موضوعات علمی.
پاسخگو باش : در این قسمت باید پاسخگو باشیم.پاسخگوی سوالی که پرسیده شده و انتظار می رود بعد از خواندن درس تا آن قسمت بتوانیم با کمی فکر کردن به آن جواب دهیم.
لغت نامه : ما دانش آموزان مستعد و متفاوت دوست داریم بتوانیم علاوه بر مطالب درسی جستجویی هم بکنیم و ببینیم در دنیا درباره موضع درسی ما چه چیزی وجود دارد. برای همین در پایان هر فصل لغات مهم با معادل انگلیسی آن آورده شده است.
اهداف رفتاری: توضیح دهنده این موضوع است که در این فصل به دنبال چه چیزی هستیم.
فسفر بسوزان: در این قسمت سوالاتی ارائه شده است که برای پاسخگوی به آن ها باید به خارج از کتاب نیز مراجعه کرد.
کنکاش کن: موضوعاتی که برای یادگیری بیشتر نیاز به تحقیق دارد در این بخش ارائه شده است.
دست به کار شو: در این قسمت روش آزمایش کردن و ساخت وسایل آموزش داده می شود.
جالب است بدانی: برای آشنا شدن با مطالب بالاتر از حد استاندارد این بخش توصیه می شود.
پیشنهاد بازدید: در فصل هایی که با توجه به نظر مولفان مکانی مناسب و مرتبط با موضوع فصل وجود داشته در بخش پیشنهاد بتزدید ارائه شده است.
سوالات المپیاد: در این قسمت سوالات المپیاد کشوری شیمی ارائه شده است.
تمرین ها: تمرینات در این کتاب بر اساس کتاب درسی ارائه شده است. همچنین سوالات طبقه بندی شده می باشند.
پرسش های چهار گزینه ای: تست ها در این کتاب با این پیش فرض طراحی شده است که دانش آموز بر مطالب مسلط است و در زمان 2 دقیقه به سوالات پاسخ می دهد.
پاسخ ها: پاسخ تشریحی سوالات چهارگزینه ای و همین طور تمرینات به طور تفضیلی ارائه شده است.

ریاضی هشتم (علامه حلی)

کتابی که خدمتتان تقدیم شده، کوششی است برای همراهی با شما در کلاس درس ریاضی پایه هشتم، کلاسی که دانش‌آموزان آن آماده‌اند تا از آن‌چه در کتاب درسی مطرح شده فراتر روند و مسئله‌های متنوع و بیشتری حل کنند.
این کتاب همگام با تغییر نظام آموزش کشور و تألیف کتاب درسی جدید برای پایه هشتم و هم‌سو با اهداف محتوایی و فرآیندی آن کتاب تألیف شده است. یکی از هدف‌های این کتاب، توجه به مخاطبان ویژه و حرکت در مسیرهای توسعه عرضی مفاهیم کتاب درسی و تعمیق این مفاهیم در قالب درس‌نامه‌های آن است. از این رو در همه جای کتاب، سعی شده است تا بدون ورود به مباحثی که دانش‌آموزان در طول تحصیل در سال‌های بعد با آن‌ها آشنا می‌شوند، زمینه‌هایی برای حل مسأله و تفکر ایجاد شود.
انتظار می‌رود اگر دانش‌آموزان در کلاس و پس از هر مبحث کتاب درسی، به مطالعه درس‌نامه و حل مثال‌ها و بخش «پاسخگو باش» آن مبحث در کتاب حاضر بپردازند، آمادگی حل تمرین‌های ارائه شده در آن داشته باشند. با توجه به تمرینات متنوع از سطح ساده تا ترکیبی و پیچیده، می‌توان به دانش‌آموزان متفاوت، با توجه به مسیر پیشرفتشان، تمرینات متفاوتی به عنوان تکلیف ارائه داد.  «فسفر بسوزان» معمولاً مسأله‌های پرچالشی هستند با مخاطبان خاص و حل آن‌ها به همه دانش‌آموزان، توصیه نمی‌شود.
به تجربه ثابت شده است مباحث ریاضی که با یک بازی، سرگرمی و یا دانش کاربردی دیگر مرتبط، ارائه شده‌اند، تعداد بیشتری از دانش‌آموزان را به خود جذب نمایند؛ لذا معرفی بخش‌های «نوبت بازی»، «لغت‌نامه»  می‌تواند به شادابی کلاس شما بیفزاید.

ریاضی هفتم (علامه حلی)

کتاب حاضر تلاشی هرچند ناچیز در جهت ثمربخشی بیشتر به مقوله آموزش ریاضی است که امید می‌رود بتواند در کنار پویایی شما همکاران محترم، ابزار کمک‌آموزشی مفیدی واقع شود. از اهداف این کتاب می‌توان کمک به دبیران محترم در پیشبرد آموزش، بالا بردن سطح دانایی دانش‌آموزان و همچنین یادگیری عمیق‌تر مفاهیم کتاب برای دانش‌آموزان، نام برد. لذا با توجه به دقت فراوان در تالیف کتاب و گردآوری مفاهیم خاص و نکات کلیدی، مطالعه کتاب حاضر نیاز دانش‌آموزان به سایر منابع کمک‌آموزشی را کمرنگ خواهد کرد.

شایان ذکر است با در نظر گرفتن بخش‌های شهرفرنگ، نوبت بازی، لغت‌نامه و دست‌به‌کار‌شو سعی بر آن شده که یادگیری و آموزش ریاضی با خلاقیت، پژوهش و جذابیت همراه شود.

شیمی دهم (علامه حلی)

مهمترین هدف آموزشی علم شیمی در کشورهای پیشرفته، افزایش کیفیت زندگی انسان‌ها است. در این راستا مباحثی از علم شیمی که با سلامتی انسان‌ها و زندگی سالم در ارتباط است، در دوره‌های مختلف راهنمایی و دبیرستان آموزش داده می‌شود. کتاب شیمی دهم نیز با این رویکرد نوشته شده و کتاب سعی دارد که موضوعات مهم چون شیمی آب، شیمی هوا، شیمی زمین (عنصرها) را بررسی کرده و اهمیت و ارتباط این موضوعات را با محیط‌زیست، توسعه پایدار، افزایش کیفیت زندگی و سلامت، توضیح دهد.
کتاب شیمی دهم علامه حلی بر اساس فصل‌بندی و ساختار کتاب آموزش پرورش طراحی شده است. سعی ما بازگویی مطالب به شکلی مفهومی است تا دانش‌آموزان بتوانند به درک بهتری از مفاهیم شیمی برسند. این کار با درسنامه‌ای نسبتاً مفصل به همراه تعداد زیادی مثال، عکس‌ها و شکل‌های متعدد، کاریکاتورها، سوالات داخل متن و ... صورت گرفته است. وجود بخش‌های متنوع در هرفصل باعث شده کتاب برای خواننده خسته‌کننده نباشد. علاوه‌بر هدف تعمیق مفاهیم، آزمون‌هایی همچون کنکور سراسری و المپیادهای کشوری نیز به‌صورت پررنگ در نحوه تألیف، نوع سوالات و تمرین‌ها و سطح مطالب ارائه شده مدنظر بوده است. از این‌رو دانش‌آموزان مدارس برتر با هدف‌گذاری مختلف می‌توانند از این کتاب استفاده کنند.
برای کاهش اشتباهات احتمالی در کتاب همچون غلط‌های تایپی و مشکلات عددی، کتاب بارها بازخوانی شده است. با این وجود ما در تیم تألیف بسیار علاقه‌مندیم تا نظرات دبیران محترم را راجع به مطالب کتاب، اشتباهات احتمالی و همچنین بازخورد دانش‌آموزان نسبت به محتوای ارائه شده بدانیم. 

شیمی نهم (علامه حلی)

کتاب پیش‌رو با توجه به سه فصل نخست کتاب علوم تجربی سال سوم دوره متوسطه اول (پایه نهم) نوشته شده است که مباحث مرتبط با شیمی را پوشش داده است. شروع کتاب و فصل نخست به صورتی است که معلم ناگزیر به مرور مباحث شیمی سال‌های قبل می‌باشد. مفاهیم پایه‌ای و اصلی مانند عنصر، اتم، مدل اتمی و خواص فیزیکی و شیمیایی و هم‌چنین مفهوم واکنش شیمیایی، پیش‌نیازهای این کتاب است که به مرور، می‌بایست در کلاس برای شاگردان یادآوری شود. هم‌چنین تأکید می‌شود که مطالب سه فصل، به همان ترتیبی که در کتاب ارایه شده، تدریس شود؛ زیرا بسیاری از مطالب فصل اول، داربستی برای مطالب فصل دوم هستند و مطالب فصل دوم هم داربستی برای فصل سوم.
نحوه چینش مطالب کتاب به گونه‌ای است که دانش‌آموزان با خواندن پشت سر هم مطالب آن، به تمام اهداف آموزشی کتاب درسی دست پیدا کنند و در ضمن، دید عمیق‌تری نسبت به هر آن‌چه در کتاب درسی گفته شده است؛ پیدا کنند.
از دیگر ویژگی‌های کتاب پیش‌رو، توجه به کاربرد آموخته‌ها در زندگی روزمره اجتماعی و محیط زیستی است که دانش‌آموز با آن تعامل دارد. علوم را نمی‌توان بدون توجه به جامعه و بستری که در آن زندگی می‌کنیم تدریس کنیم. لذا خواهشمندیم از مباحث اجتماعی و زیست‌محیطیِ مطرح‌شده در کتاب غافل نباشید و با هنری که در وجود شما به عنوان معلم قرار دارد؛ توجه شاگردان را به پیرامون خود سوق دهید.
به همکارانی که این کتاب را برای تدریس مبحث شیمی انتخاب می‌کنند؛ پیشنهاد می‌شود که دانش‌آموزان را درگیر خواندن متن کتاب کنند و سعی کنند با بحث روی سؤال‌هایی که ایده هر مبحث از آن گرفته شده است، به یادگیری دانش‌آموز عمق ببخشند.

شیمی هفتم (علامه حلی)

 • برخلاف شور و هیجان و نشاط دوره نوجوانی و برخلاف اراده ما مبنی بر درک مفهومی این علم است.
 • این کتاب سر فصل‌ها و موضوعات درسی کتاب علوم هفتم در رشته فیزیک را به‌طور کامل پوشش میده.. علاوه‌بر آن، کتاب گاهی شامل موضوعاتی فراتر از کتاب درسی آموزش و پرورش است تا شکاف‌های آموزشی، کاستی‌ها و خلأ‌های دانشی که به نظر مؤلفین در کتاب‌های درسی وجود دارد، از میان بردارد. سعی بر آن بوده است که تا حد ممکن از بیان روابط ریاضی پرهیز شود و تا جایی که ممکن است، درک و شهود دانش‌آموزان مد نظر قرار گیرد.
 • متنی روان و مفصل، مثال‌های واقعی متعدد، بیان تاریخ علم به گویش‌های مختلف، تمرین‌های مفهومی گوناگون، فعالیت‌ها و آزمایش‌های جذاب و متنوع و ..... ویژگی‌های خاص کتاب موجود است که سعی دارد طبع مسموم آموزش کشور را که انبوه کتاب‌های کمک درسی بازاری ایجاد کرده‌اند، تغییر دهد و با سطحی‌نگری و حفظ کردن صرفِ‌ الفاظ مقابله نماید.

علوم ششم تیزهوشان (علامه حلی)

 • کتاب علوم ششم دبستان تیزهوشان علامه حلی شامل سه بخش میباشد:
 • درس نامه آموزش جامع دقیق و آسان مفاهیم و اصطلاحات 
 • بخش امتحانی شامل سوالات امتحانی ارزشمند با هدف ارتقای معدل و افزایش نمره دانش آموز است
 • پرسشهای چهارگزینه ای به هدف افزایش مهارت دانش آموز در تست زنی و پاسخ به سوالات آزمون های ورودی تیزهوشان
 • همچنین موارد زیر را نیز پوشش داده است:
 • تقسیم بندی و تیپ بندی دقیقا مشابه کتاب درسی
 • پرسشهای چهار گزینه ای از آزمون های سراسری
 • یادگیری تضمینی به کمک نمرین
 • کسب مهارت پیشرفته در تست زدن
 • یادگیری فنون ومهارت تست زدن
 • به زبان دانش‌آموزان ششمی و آنچه باید بدانند، نوشته شده است.
 • نکات کلیدی و مهم نیز، در سراسر این کتاب آورده شده است.
 • در انتهای هر درس نیز، تعداد زیادی پرسش چهارگزینه‌ای، برای تمرین و تمرکز بیشتر دانش‌آموزان، به همراه پاسخ تشریحی ارائه شده است.
 • در انتهای کتاب، پرسش‌های سراسری آزمون تیزهوشان سال‌های قبل، با پاسخ تشریحی، آورده شده است.

فیزیک هشتم (علامه حلی)

تحلیل,مشخصات و خرید اینترنتی کتاب فیزیک هشتم انتشارات علامه حلی

 • همیشه جای خالی کتاب‌هایی احساس می‌شود که همسو با محتوای کتاب درسی بتواند به درک بیشتر مفاهیم کمک کنند
 • کتاب حاضر با داشتن دو ویژگی مهم، سعی می‌کند تا به هدف یاد شده برسد
 • 1) متن علمی ; یکی از اهداف این کتاب این میباشد که با داشتن متن علمی، فرایند آموزشی را برای شما از خواندن آغاز کنند؛زیرا به نظر می‌آید «کمبود متن خوب علمی» یا «خوب نخواندن متن علمی» از دلایل ضعف دانش‌آموز در یادگیری میباشد.
 • در این کتاب با داشتن متن علمی، از خواننده انتظار می‌رود که زمانی را برای خواندن و فکر کردن هزینه کند تا به یادگیری منجر گردد.
 • 2) مسئله‌ها: مسائلی که در روند آموزش ریاضی ارائه می‌شود را می‌توان به مسائل «مفهومی»، «دانش‌افزایی»، «محاسباتی» و «خلاق» تقسیم‌بندی کرد.
 • مهم، هنر آموزگار است که در چه زمانی و با چه سطحی، مسائلی را با توجه به این تقسیم‌بندی ارائه کند تا به درک بهتر علوم فیزیک دست یابد. سؤالاتی که در متن این کتاب و هم در پایان هر فصل ارائه شده به این مهم توجه کرده است. با وجود این مسئله‌ها و سازماندهی آن‌ها، این کتاب را برای استفاده دانش‌آموزانی که می‌خواهند با مسائل بیشتر و چالشی‌تر دست و پنجه نرم کنند بسیار مفید کرده است.

فیزیک هفتم (علامه حلی)

 • متأسفانه، کنجکاوی و شور و هیجان دوران نوجوانی، با برخورد نادرست و غیرمطابق  با طبع کنجکاو و فعال دانش‌آموزان و با ارائه فرمول‌های خشک و بی‌روح و مطالبی که در جایی که نباید، مطرح شود، کشته می‌شود. اغلب با دانش‌آموزانی مواجه می‌شیم که در مفاهیم اولیه فیزیک ضعف دارند، اما دایرة‌المعارف بزرگی از روابط و فرمول‌های ریاضی و فیزیک‌اند. بیان علت یک پدیده با یک رابطه ریاضی، برخلاف شور و هیجان و نشاط دوره نوجوانی و برخلاف اراده ما مبنی بر درک مفهومی این علم است.
 • این کتاب سر فصل‌ها و موضوعات درسی کتاب علوم هفتم در رشته فیزیک را به‌طور کامل پوشش میده.. علاوه‌بر آن، کتاب گاهی شامل موضوعاتی فراتر از کتاب درسی آموزش و پرورش است تا شکاف‌های آموزشی، کاستی‌ها و خلأ‌های دانشی که به نظر مؤلفین در کتاب‌های درسی وجود دارد، از میان بردارد. سعی بر آن بوده است که تا حد ممکن از بیان روابط ریاضی پرهیز شود و تا جایی که ممکن است، درک و شهود دانش‌آموزان مد نظر قرار گیرد.
 • متنی روان و مفصل، مثال‌های واقعی متعدد، بیان تاریخ علم به گویش‌های مختلف، تمرین‌های مفهومی گوناگون، فعالیت‌ها و آزمایش‌های جذاب و متنوع و ..... ویژگی‌های خاص کتاب موجود است که سعی دارد طبع مسموم آموزش کشور را که انبوه کتاب‌های کمک درسی بازاری ایجاد کرده‌اند، تغییر دهد و با سطحی‌نگری و حفظ کردن صرفِ‌ الفاظ مقابله نماید.
صفحه1 از2

علامه حلی