تولید کننده:
ناشر
صفحه1 از103
نتایج 1 تا 30 از کل 3070 نتیجه

۶۰۰ مسئله چند گزینه ای از داده ساختارها و الگوریتم ها (فاطمی)

کتابی که پیش روی شماست مجموعه‌ای از ۶۰۰ مسئله‌ی چند گزینه‌ای از داده‌ساختارها و الگوریتم‌هاست که نویسنده‌ی اول با بیش از ۲۵ سال تدریس در این زمینه، برای آزمون‌های ورودی کارشناسی ارشد رشته‌ی مهندسی کامپیوتر، و نیز برای تعدادی از آزمون‌های مرحله‌ی اول المپیادهای کامپیوتر کشور طراحی و برخی را نیز با کسب اجازه از طراحان جمع‌آوری کرده است.
صورت مسئله‌ها در ۷ فصل دسته‌بندی شده‌اند: تحیل الگوریتم‌ها، مرتب‌سازی، داده‌ساختارهای ساده و پیش‌رفته، الگوریتم‌ها، گراف‌ها و تعدادی از مسئله‌های الگوریتمی المپیاد کامپیوتر ایران. فصل ۸ شامل راهنمایی‌های کوتاه برای تعدادی از مسئله‌هاست که به حل مسئله‌ها کمک می‌کند. فصل ۹ حاوی گزینه‌های درست و فصل ۱۰ شامل راه‌حل‌های کامل برای تمام مسئله‌هاست. تعدادی از مسئله‌های مشکل را با یک ستاره (*) و برخی را که خیلی مشکل هستند با دو ستاره (**) مشخص کرده‌ایم. از آن‌جا که بخش عمده‌ای از محتوای کتاب راه‌حل‌های تشریحی است، توصیه می‌شود که اگر پاسخ صحیح مسئله‌ای را یافتید، راه‌حل آن را نیز بخوانید تا با ایده‌های جدید و نکته‌های ظریف در حل آن مسئله آشنا شوید.
استفاده از این کتاب را به دانش‌جویان رشته‌های مهندسی و علوم کامپیوتر به‌ویژه داوطبان آزمون‌های ورودی کارشناسی ارشد و دکتری این رشته‌ها و هم‌چنین دانش‌آموزان علاقه‌مند به المپیادهای کامپیوتر توصیه می‌کنیم. برخی از مسئله‌های این کتاب مانند مسئله‌های الگوریتمی المپیاد کمپیوتر نیاز به پیش‌نیاز دانشگاهی ندارند. سایر مسئله‌ها ممکن است در تعریف یا راه‌حل، نیاز به آگاهی از برخی مبانی داده‌ساختارها و طراحی الگوریتم‌ها داشته باشند.

۵۰ مدل تصمیم گیری برتر (چالش)

۵۰ مدل تصمیم گیری برتر ویرایش ۲۰۱۷ (آخرین ویرایش)

کتاب حاضر ترجمه‌ی آخرین ویرایش(Jul 13, 2017) کتاب مطرح “The Decision Book: Fifty models for strategic thinking” می‌باشد که بیش از یک میلیون نسخه از آن به بیست زبان مختلف منتشر شده است. کتاب ۵۰ مدل تصمیم گیری برتر برای تمام افرادی که روزانه با افراد دیگر روبرو هستند مفید است. همه‌ی ما در طول روز بارها و بارها با این سوال مواجه می‌شویم: “چگونه درست تصمیم بگیریم؟”، “چگونه می‌توانم به خودم یا تیمم انگیزه دهم؟”، “چگونه می‌توانم سودمند کار کنم؟”
پنجاه مدل تصمیم‌گیری برتر به شما کمک می‌کند به سوال‌های مطرح شده در قالب جملات و اشکال پاسخ دهید. این یک کتاب تمرین است. می‌توانید مدل‌ها را تکثیر یا پر کنید، آن‌ها را حذف کنید، توسعه و بهبود دهید. اگر بخواهید آماده یک ارائه شوید، یا تصمیم سختی پیش روی شماست یا یک مسئله بغرنج را پشت سر گذاشته‌اید، یا اگر بخواهید ایده‌‌ی تجاری خود را ارزیابی کنید یا خودتان را بهتر بشناسید، این کتاب به شما کمک می‌کند.

فهرست مطالب:
چگونه خود را بهبود دهیم؟
چگونه خود را بهتر درک کنیم؟
چگونه دیگران را بهتر درک کنیم؟
چگونه دیگران را بهبود دهیم؟
اکنون نوبت شماست

۲۴ استراتژی وارن بافت (چالش)

کتاب ۲۴ استراتژی وارن بافت به بررسی روش سرمایه گذاری وارن بافت می پردازد. روش وارن بافت روش اثبات شده ی سرمایه گذاری در بازار سهام و “بکندی ثروتمند شدن” است . بافت از طریق سرمایه گذاری های ارزشمند دانه های بلوط را به درختان تنومند تبدیل کرد.

یک چیز سیاه (فاطمی)

وسط جنگل رنگارنگ، چیز سیاهی خودنمایی می‌کند؛ یک چیز سیاهِ شاید معمولی و شاید هم اسرارآمیز. پلنگ فکر می‌کند شاید یکی از خال‌هایش موقع شکار افتاده است. کلاغ که بدجور ترسیده است، فکر می‌کند شاید شهاب‌سنگی جنگلشان را تهدید می‌کند. گوزن هم نگران چیز سیاهی است که وسط جنگل افتاده است. شما چه فکر می کنید؟ اول باید به جنگل بیایید و نگاهی به آن چیز سیاه بیندازید. شاید بگویید: «این‌که فقط یک تکه شکلات است!» شاید با جغد بیشتر موافق‌ باشید که یک تخم اژدها آن‌جا افتاده است. آیا جنگل در معرض خطر است؟

یک بعلاوه یک (آموت)

یک زن همیشه‌خوش‌بین بعلاوه یک غریبه‌ی شکست‌خورده؛

«جس توماس» زنی با دو شغل و دو بچه، از پس هزینه‌های زندگی خود و فرزندانش برنمی‌آید و هیچ‌وقت پول کافی ندارد. با پوشیدن دمپایی لاانگشتی به استقبال بهار می‌رود و وقتی روزگار زمینش می‌زند، نهایت تلاشش را می‌کند دوباره روی پا بایستد. با این همه، مشکلاتی وجود دارند که خودش به تنهایی از عهدۀ آنها برنمی‌آید. «اد نیکلاس» مرد موفقی که دچار بدبیاری می‌شود و با یک اشتباه همه‌چیزش را می‌بازد. حالا تلاش می‌کند زندگیش را دوباره از نو بسازد.

مرد نمی‌خواهد به کسی کمک کند و زن نمی‌خواهد کسی به او کمک کند، اما آیا این دو می‌توانند در کنار هم به جایی برسند؟

رمانی پرکشش از شرح یک دلدادگی که من از خواندنش لذت بردم. «روزنامه‌ی دیلی میل»

مریم مفتاحی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این رمان عنوان کرد: این رمان در فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز قرار دارد. جوجو مویز در این رمان همچون سایر رمان‌هایشان به یک سری مسائل انسانی و اجتماعی پرداخته و با نگاهی واقع‌بینانه رفتارها و واکنش‌های انسان‌ها را در موقعیت‌های نامطلوب و مطلوب زندگی دستمایه قرار داده و رمانی از آن بیرون کشیده که باز هم مثل بقیه رمان‌هایشان پیامی در آن نهفته است.

وی ادامه داد: بعضی رمان‌ها بیش از ۱۰ کتاب روانشناسی و خودشناسی می‌توانند به افراد کمک کنند خود را بیابند. معجزه خانم مویز و هنرش در این است که در این رمان نیز مثل دو رمان «من پیش از تو» و «پس از تو» با ادبیاتی بدور از هرگونه پیچیدگی موفق می‌شود رمانی ارائه کند که تأثیرگذار باشد و خواننده را به تفکر وادارد.

به گفته مفتاحی زبان خانم مویز در این کتاب نیز ساده و شفاف و لطیف است و در این رمان نیز مثل همیشه صمیمی می‌نویسد و همین صمیمیت است که به دل خواننده می‌نشیند.

وی ادامه داد: خانم مویز در رمان «یک بعلاوه یک» از زن جوانی می‌نویسد که در جامعه تنها رها شده و باید زندگی دختر نابغه ریاضی و پسرش را که به فرزندی پذیرفته اداره کند، این زن همیشه به فرزندانش گفته که باید درستکار باشند و خلاف نکنند، اما آیا می‌توان در این دنیای سراسر آشوب به اخلاقیات پایبند بود؟

یک اتفاق (دانش پذیر)

در خزان باغ خبری از آواز پرندگان نیست . گاهی کلاغ ها هستند

که دست از سر شاخه ها بر نمی دارند . شادی برای پیر غریبه است

پاییز فصل جدایی است . جدایی شاخه از برگ . دور شدن از گرما

 و نردیک شدن به تابوت یخ که با موج های منجمد توان ات را نابود می کند.

چه سرو باشی ، چه بید مجنون ، دیگر چراغ تواضع و تکبر جایی را روشن نمی کند.

تو در تنهایی روی لاک خاموش از حرکت می مانی . چون خوکی ، نه عقب را می بینی

 و نه چون زنبور، مطرود به کندوی خود بر می گردی ؛ آنگاه فریاد را از یاد می بری .

 

یخ شکن ها (نو اندیش)

این كتاب چیزی به‌جز یک شروع نیست. رهبری یک مهارت و موضوعی بسیار مهم است. این كتاب به‌طور قطع تمامی اصول و مهارت‌هایی را كه در رهبری نیاز است، پوشش نمی‌دهد و فقط می‌تواند شروعی برای آن باشد. وقتی این كتاب را می‌نوشتم، باید تصمیم می‌گرفتم كه می‌خواهم از كجا شروع كنم و كجا به پایان برسانم. هیچ‌كس نمی‌خواهد فلسفه‌ هزارصفحه‌ای رهبری را مطالعه كند؛ كسی نمی‌خواهد صد اصل رهبری را حفظ كند؛ آن هم صد اصل متفاوت رهبری! این كتاب شامل فلسفه، اصول، مهارت‌ها و روش‌های چگونگی است؛ اما بدون شك تمام آن‌ها محدود به دنیای رهبری نمی‌شوند. همانند همه موضوعات دیگر، ابتدا باید مطالب مرتبط با آن را بیاموزیم و بعد آن‌ها را به‌کار ببریم.

گیاهان دارویی و دمنوشها (دانش پذیر)

از آنجا که انسان جزئی از طبیعت است بطور مسلم برای هر بیماری، طبیعت گیاه مداوای آن را عرضه کرده است. انسان هر چه به طبیعت نزدیکتر شود،

سالم تر است و بیشتر عمر می کند. لذا در این کتاب به بررسی داروهای گیاهی و دمنوش ها به شرح پرداخته ایم،

- دمنوش های گیاهی جهت لاغری

- دمنوش های ایرانی

-دمنوش های شگفت انگیز برای تقویت و ایمنی بدن

- بهترین گیاهان دارویی برای تقویت حافظه و بهبود فراموشی

- تقویت کلیه ها و کبد با گیاهان دارویی شگفت انگیز

-تقویت قوای جنسی توسط گیاهان دارویی

- تقویت بینایی با گیاهان دارویی

- داروهای گیاهی مورد استفاده در درمان دیابت

- درمان پیش فعالی کودکان در طب سنتی با داروهای گیاهی

- رایج ترین داروهای گیاهی برای تقویت موی سر

- گیاهان مفید برای شنوایی و گوش

- چای های گیاهی برای درمان یبوست

گندزدن بس است (میلکان)

می دانید نباید کاری انجام دهید، اما انجامش می‌دهید. می‌دانید کاری را باید بکنید اما نمی‌کنید. و این اتفاقات بارها و بارها تکرار می‌شوند.

شاید ملالت‌بار شدن زندگی و کارتان دلیل این سهل‌انگاری‌ها باشد و شاید پیدا نکردن شریکی درست، یا سخت بودن پس‌انداز، شاید هم بیماری خاصی که شما را عاصی کرده است، به هرحل مشکل شما هرچه که هست، منشاء آن خودتخریبی است.

گری جان بیشاپ، در کتاب «گندزدن بس است» که ادامه یا مرحله بعد کتاب «خودت را تباه نکن» است، دست می‌گذارد روی اهرم‌ها و شاخص‌های مربوط به عمیق‌ترین سازوکارهای بخش نیمه‌آگاه شما و این قدرت را در شما ایجاد می‌کند که بتوانید منفی‌ترین و مخرب‌ترین افکار خود را تفسیر کنید و به دنبال آن، همان زندگی‌ای را که همیشه می‌خواستید برای خود به وجود بیاورید. زندگی‌ای که شاید هیچ‌وقت نمی‌دانستید چطور باید به آن برسید.

رویکرد بیشاپ در این اثر، چنان‌که خودش می‌گوید، از زاویهٔ «فلسفهٔ شهری» مخصوصِ خودش است چون به قول خودش درس‌های زندگی‌اش را در خیابان‌های گلاسکو گرفته است.

او در این اثر از تاثیر مخرب عادت‌ها، زندگی تخریب‌گرانه، ضمیر نیمه‌خودآگاه و نقش آن در شکل دادن زندگی، سه عامل مهم تخریب‌گر، برداشت شخصی منفی از زندگی، برداشت‌های نادرست از دیگران و تغییر مسیر به سمت خروج از این مخمصه‌ها سخن می‌گوید. به طوری که در انتها بتوانید از انجام کارهای تخریب‌گرانه در زندگی‌تان دست بردارید.

اگر خسته، گیج، پرمشغله، نادیده‌گرفته‌شده، متوقف، در حال مکث، کسل، شکست‌خورده، بیش از حد مضطرب، بیش از حد تحلیلگر، بدون اعتمادبه‌نفس، بی‌روح، طردشده، گمراه، در مسیر اشتباه، رسیده به ته خط، گیرافتاده در گذشته، نگران آینده، ناامید، ترسیده، مشکوک، بی‌گذشت، بدگمان، عصبانی و درمانده هستید، یا فقط در روزمرگی گیر افتاده‌اید،گری جان بیشاپ فردی‌ است که به او نیاز دارید و این صفحات برای شما نوشته شده است.

 

گنجینه نکات زیست‌شناسی سلولی و مولکولی لودیش 2016 (دکتر خلیلی)


فهرست مطالب :
بخش اول: مولکولی
فصل اول: مولکول‌ها، ‌سلول‌ها و موجودات زنده مدل
فصل دوم: ساختارهای شیمیایی
فصل سوم: ساختار و عملکرد پروتئین
فصل چهارم: کشت و تجسم سلول‌ها
فصل پنجم: مکانیسم‌های اساسی ژنتیک مولکولی
فصل ششم: تکنیک‌های ژنتیک مولکولی
فصل هفتم: ساختار غشاهای زیستی
فصل هشتم: ژن‌ها، ژنومیکس و کروموزوم‌ها
فصل نهم: کنترل بیان ژن در سطح رونویسی
فصل دهم: کنترل پس از رونویسی ژن
فصل یازدهم: انتقال یون‌ها و مولکول‌های کوچک از غشاء
فصل دوازدهم: انرژیتیک سلول
بخش دوم: سلولی
فصل سیزدهم: حرکت پروتئین‌ها به غشاها و اندامک‌ها
فصل چهاردهم: حمل و نقل وزیکولی ترشح و اندوسیتوز
فصل پانزدهم: انتقال پیام و گیرنده‌های جفت شده با G پروتئین
فصل شانزدهم: مسیرهای پیام‌رسانی کنترل‌کننده‌ی بیان ژن
فصل هفدهم: سازمان‌دهی و حرکت سلولی I (ریزرشته‌ها)
فصل هجدهم: سازمان‌دهی و حرکت سلولی II
(ریزلوله‌ها و رشته‌های حدواسط)
فصل نوزدهم: تنظیم چرخه‌ی سلول یوکاریوتی
فصل بیستم: یکپارچگی سلول‌ها در بافت‌ها
فصل بیست و یکم: سلول‌های بنیادی عدم تقارن سلولی مرگ سلولی
فصل بیست و دوم: سلول‌های سیستم عصبی
فصل بیست و سوم: ایمنی‌شناسی
فصل بیست و چهارم: سرطان

گنجینه نکات ایمونولوژی (دکتر خلیلی)


          
فصل و عنوان
فصل اول: سلول‌ها و بافت‌های سیستم ایمنی
فصل دوم: مهاجرت لکوسیتی به بافت‌ها
فصل سوم: آنتی‌بادی و آنتی‌ژن
فصل چهارم: ایمنی ذاتی
فصل پنجم: مولکول‌های کمپلکس سازگاری بافتی اصلی و عرضه آنتی‌ژن به لنفوسیت T
فصل ششم: تکامل لنفوسیتی و بازآرایی ژن گیرنده‌ی آنتی‌ژن
فصل هفتم: فعال شدن لنفوسیت T
فصل هشتم: ایمنی سلولی
فصل نهم: مکانیسم‌های اجرایی ایمنی هومورال
فصل دهم: سایتوکاین‌ها
فصل یازدهم: تولرانس یا تحمل ایمونولوژیک
فصل دوازدهم: سیستم ایمنی ناحیه‌ای
فصل سیزدهم: ایمنی در برابر تومور
فصل چهاردهم: ایمونولوژی پیوند
فصل پانزدهم: ایمونوهماتولوژی
فصل شانزدهم: ایمنی در برابر میکروب‌ها
فصل هفدهم: ازدیاد حساسیت تیپ I
فصل هجدهم: اختلالات ناشی از ازدیاد حساسیت
فصل نوزدهم: نقص ایمنی اولیه
فصل بیستم: نقص ایمنی ثانویه

گنجینه جامع و طبقه بندی شده بیوشیمی (کتابخانه فرهنگ)

شامل : سوالات طبقه بندی شده و پاسخ های تشریحی آزمون های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ، تربیت مدرس ، دانشگاه آزاد و وزارت علوم و آزمون های دکتری وزارت بهداشت از سال 1380 تا 1399

گنج پنهان (چالش)

استفاده موثر از اطلاعات مشتریان موجب وفاداری مشتریان می‌شود و این وفاداری به طور چشم‌گیری میزان فروش را افرایش خواهد داد.
در داده‌های مشتری گنجی پنهان است که از طلا نیز با ارزش‌تر است. برای دستیابی به این گنج پنهان باید غلاوه بر CRM، دانش مربوط به تحلیل داده‌ها را قراگرفت و با ابزارهای استخراج این گنج پنهان آشنا شد. داده کاوی از متداول‌ترین ابزارهای تحلیل داده‌هاست. کتاب گنج پنهان در تلاش است که توان تحلیل داده‌های مشتریان را با استفاده از داده کاوی در شما ایجاد کند.

فهرست مطالب:
فصل اول: آشنایی با مدیریت ارتباط با مشتری
فصل دوم: آشنایی با داده کاوی
فصل سوم: آشنایی با فرایند اجرای داده کاوی
فصل چهارم: آغاز یادگیری داده کاوی
فصل پنجم: داستان اول – مسئول کافی‌شاپ و چالش کاهش مشتریان
فصل ششم: داستان دوم – فروشگاه‌های زنجیره‎‌ای و بازاریابی پیش‌بینانه
فصل هفتم: داستان سوم – کاربرد داده کاوی در بانک و کسب عنوان شعبه برتر

گل های پیاده رو (فاطمی)

دختر بچه ای با پدرش در پیاده رو قدم می زند. پدر غرق در افکار خویش است. دخترک گل های وحشی سر راهش را می چیند و هر گل به هدیه ای تبدیل می شود. هدیه پذیرفته شود یا نشود، هدیه گیرنده و هدیه دهنده دگرگون می شوند. خالق این کتاب تصویری بدون کلام، شاعری شناخته شده و به نام جان آرنو لوسن است که تا کنون جوایز بسیاری در حوزه ی کتاب کودک دریافت کرده است و تصویرگری به نام سیدنی اسمیت با تصاویر زیبایش به قصیده ی وی که در باب اهمیت چیزهای کوچک، بچه های کوچک و اشارات کوچک، جان بخشیده است.

 

گستره؛ عمق یا وسعت (نوین)

کتاب گستره؛ عمق یا وسعت؟ نوشته‌ی دیوید اپستین که یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز است، تمام باورهای شما درخصوص موفقیت را زیر سوال می‌برد. این کتاب از مزایای داشتن چند مهارت می‌گوید و «همه‌کاره و هیچ‌کاره» بودن را رمز موفقیت بسیاری از افراد عنوان می‌کند.

می‌خواهید یک فرد همه‌چیزدان باشید یا در موضوع خاصی تخصص کسب کنید؟ هدفتان در کار کمیت است یا کیفیت؟ هر کدام از این موارد را که انتخاب کنید، لازم است بدانید که نمی‌توانید هر دو را در کنار هم داشته باشید؛ چرا که عمر و انرژی‌تان محدود است و اگر به دنبال مشاغل و حرفه‌های مختلفی بروید در نهایت شاید بتوانید به عنوان یک فرد متوسط در آن زمینه‌ها فعالیت داشته باشید و این موضوع از شما یک همه‌چیزدان غیرحرفه‌ای می‌سازد که به راحتی می‌توان برای او جایگزینی دیگر یافت. حتماً شما هم اصطلاح «همه‌کاره و هیچ‌کاره» را شنیده‌اید که در میان مردم رایج است همین نشان می‌دهد که داشتن چند مهارت در میان مردم هم خوشایند نیست و در روانشناسی عامه نیز طرفدار چندانی ندارد. این افراد معتقدند برای کسب مهارت عمیق در هر زمینه‌ای باید به صورت جدی و تخصصی تلاش کنید و به موقع کار تخصصی‌ خود را شروع نمایید؛ چرا که همواره کسانی هستند که با تمرکز و زمان بیشتر از شما بهتر عمل خواهند کرد.

حال زمان آن رسیده است که این تفکرات را به کناری بگذارید چون کاملاً غلط هستند! افرادی که با مهارت‌های گوناگون سروکار دارند، ضعیف و محکوم به شکست نیستند و دیوید اپستین (David Epstein) در کتاب گستره (Range) تلاش می‌کند شما را قانع و با خود همراه کند.

اپستین معتقد است که قهرمان شدن یا یافتن تخصص در زمینه‌ای خاص همواره به معنای تلاش زودهنگام و کار مداوم در همان مورد به خصوص نیست. جالب این است که در بسیاری موارد خلاف آن نیز ثابت شده و افراد همه‌چیزدان با استفاده از مهارت‌های مختلف خود از سایرین پیشی گرفته‌اند، اما معمولاً در کتاب‌های موفقیت تکرار می‌کنند که بر یک تخصص تمرکز کنید که بسیار نادرست است و تک بعدی بودن افراد هیچ‌گاه یک مزیت به شمار نمی‌آید.

این موضوع را می‌توان واقعاً خبر خوبی دانست و به نوعی صحبت‌های اپستاین همان «یکپارچگی در عین چندگانگی» نیچه محسوب می‌شود که بدان باور داشت و آن را جوهره‌ی انسان می‌نامید. جالب این‌که نیچه نیز یک همه‌چیزدان بود و در زمینه‌های مختلفی به موفقیت رسید.

نویسنده‌ی کتاب گستره سعی می‌کند نمونه‌های مختلفی را ارائه ‌دهد و به تمامی حوزه‌ها از جمله موسیقی، علم، تکنولوژی، ورزش و... سرک می‌کشد.

این کتاب از نظر روایی فرمول ساده و آشنایی دارد اما نویسنده چنان با تبحر به جنبه‌های دراماتیک روایات خود اضافه می‌کند که شما حتی یک لحظه هم آن را کنار نمی‌گذارید. شواهدی که اپستین ارائه می‌دهد به حدی قانع کننده است که مطمئن باشید بر تصمیم‌های آتی شما تأثیر بسیاری خواهد گذاشت.

کتاب گستره؛ عمق یا وسعت؟ در سال 2019 انتشار یافت در مدتی کوتاه توانست تمام توجهات را به سوی خود جلب کند تا جایی که بسیاری از رسانه‌ها و برنامه‌های تلویزیونی در رابطه با آن اظهار نظر کردند. این فرصت را از دست ندهید و از راهنمایی‌های این کتاب ارزشمند استفاده نمایید.

نکوداشت‌های کتاب گستره:

- من این ایده را دوست دارم ، زیرا خودم را یک همه‌کاره و هیچ‌کاره‌ی واقعی می‌دانم. (Fareed Zakaria, CNN)
- مهم‌ترین کتاب مربوط به حوزه‌ی کار و فرزندپروری. (Forbes)
- فوری و مهم. خواندن این کتاب برای رئیسان، والدین، ​​مربیان و هر کسی که به بهبود عملکرد اهمیت می‌دهد، ضروری است. (Daniel H. Pink)

در بخشی از کتاب گستره می‌خوانیم:

مادر پسربچه به موسیقی و هنر علاقه‌مند بود، اما وقتی پسربچه سعی کرد سیاه‌قلمی از گربه‌ی خانگی‌شان بکشد، چنان افتضاحی به بار آورد که خودش نقاشی را نابود کرد و از تلاش مجدد امتناع کرد. در عوض، او بیشتر دوره‌ی کودکی خود را در هلند برای تیله‌بازی و سورتمه‌سواری با برادر کوچکش صرف کرد، اما در اکثر مواقع صرفاً تماشا کننده بود. یکی از کتابچه‌های راهنمای والدین، با این توجیه که پرسه‌زدن‌های بی‌برنامه ممکن است تخیل کودکان را مسموم به سرخوشی کند، آنان را از این کار منع کرده بود، اما او ساعت‌ها به‌تنهایی پرسه می‌زد. او شب‌ها و در میان طوفان‌ها پرسه می‌زد، چندین مایل پیاده‌روی می‌کرد تا برای چند ساعت به تماشای آشیانه‌ی پرنده‌ای بنشیند یا مسیر حرکت حشرات آبی را روی جویبارها دنبال کند. او به جمع‌آوری سوسک‌ها علاقه‌ی ویژه‌ای داشت و در کنار هر یک از آن‌ها نام صحیح لاتین‌شان را می‌نوشت.

وقتی به سیزده سالگی رسید برای تحصیل در مدرسه‌ی جدیدی که در یک کاخ سلطنتی قدیمی دایر شده بود پذیرفته شد. آن مدرسه به‌قدری از خانه‌اش دور بود که مجبور شد با خانواده‌ای محلی زندگی کند. وقتی در کلاس حضور داشت ذهنش به‌سوی مسئله‌های دیگر می‌رفت، اما دانش‌آموز خوبی بود و وقت آزاد خود را برای به‌خاطر سپردن شعر صرف می‌کرد.

معلم هنر مدرسه شخص بسیار مشهوری بود و یکی از پیشگامان عرصه‌ی آموزش محسوب می‌شد و برای تبدیل‌کردن درس طراحی به یکی از بخش‌های اصلی موتور اقتصادی ملی تلاش زیادی می‌کرد. تلاش‌های او به قدری موفقیت‌آمیز بود که حکومت فدرال را واداشت درس سیاه‌قلم را در تمامی مدارس دولتی اجباری کند. آن معلم، به‌جای اینکه در کلاس بایستد، چیدمان دانش‌آموزان را به گونه‌ای ترتیب داده بود که بتواند مانند سوزن خیاطی از میان‌شان عبور و شخصاً به کار تک‌تک آنان توجه کند. اکثر دانش‌آموزان او را می‌ستودند، اما او روی پسربچه هیچ تأثیر عمیقی نگذاشت. پسربچه در سنین بزرگ‌سالی گلایه می‌کرد که با اینکه به‌عقیده‌ی معلمان، پرسپکتیو در توسعه قوانین جدید آموزش هنر نقشی بسیار محوری ایفا می‌کرد، هیچ‌کس به او نگفته بود پرسپکتیو در نقاشی چه معنایی دارد. 

فصل 1: مکتب شروع زودهنگامفصل 2: جهان بدسرشت چگونه به وجود آمد؟
فصل 3: وقتی کمتر بیشتر است
فصل 4: آموختن، سریع و آهسته
فصل 5: تفکر بدون تجربه
فصل 6: مشکل سرسختی بیش‌ازحد
فصل 7: دوستی با خودهای احتمالی‌تان
فصل 8: مزیت بیگانه
فصل 9: تفکر جانبی همراه با فناوری پژمرده
فصل 10: فریب‌خورده‌ی تخصص
فصل 11: بیاموزید ابزارهای آشنای خود را کنار بگذارید
فصل 12: آماتورهای خودخواسته
نتیجه‌گیری: گستره‌تان را گسترده‌تر کنید!

گزینه ب؛ مواجهه با سختی، ارتقای حد تحمل و رسیدن به شادی (نوین)

اثری دیگر از مدیر ارشد اجرایی و فیسبوک و نویسنده کتاب پرفروش «تغییر مسیر» (شریل سندبرگ) و استاد مطرح روانشناسی دانشگاه وارتون و نویسنده کتاب پرفروش «بده و بستان» (آدام گرانت). یک کتاب قدرتمند، الهام‌بخش و آموزنده در زمینه ساختن انعطاف‌پذیری و دوام آوردن در مواجهه با سختی‌های اجتناب‌ناپذیر زندگی.

شریل سندبرگ پس از مرگ ناگهانی همسرش احساس می‌کرد که دیگر او و فرزندانش هرگز از صمیم قلب شاد نخواهند شد و رنگ واقعی شادی را به خود نخواهند دید. او می گوید: «احساس می‌کردم در یک خلا گرفتار شده و به یک پوچی عمیق در قلبم رسیده بودم و این حالت باعث می‌شد حتی نتوانم درست نفس بکشم.» دوستش، آدام گرانت، که روانشناسی در دانشگاه وارتون بود به او گفت که باید مراحل سخت و دشواری را بگذارند تا بتوانند از این تجربیات طاقت فرسا بهبود یابند و دوباره به زندگی برگردند. همه ما با یک میزان انعطاف‌پذیری ثابتی به دنیا نیامده‌ایم. انعطاف‌پذیری همانند عضله‌ایی است که باید رویش کار کنیم و آن را بسازیم.

این کتاب ترکیبی از بینش‌ها و ایده‌های شخصی شریل با تحقیقات آگاهی‌بخش آدام در زمینه توانایی مواجهه با سختی‌ها می‌باشد. …

 

گزیده بیولوژی سولومون (سال سوم)

فهرست مطالب:

كروموزوم‌ها، ميتوز و ميوز/ اصول اولية وراثت/ DNA : حامل اطلاعات ژنتيكي/ ژنوم انسان/ فرمانروي گياهان: گياهان بدون دانه / فرمانروي گياهان: گياهان دانه‌دار / ساقه‌ها و انتقال گياهي/ توليدمثل در گياهان گلدار/ رشد و نمو گياه/ پيام‌رساني عصبي/ تنظيم عصبي/ /حواس/ سيستم ايمني: دفاع داخلي/ تنظيم غدد درون‌ريز/ توليدمثل/ رشد و نمو در جانوران

گزیده بیولوژی سولومون (سال دوم)

فهرست مطالب:

اتم­ها و مولكول­ها : اساس شيميايي حيات/ شيمي حيات: تركيبات آلي/ سازمان يابي سلولي/ غشاي زيستي/ بدن جانوران: مقدمه‌اي بر ساختار و عملكرد/ ساختار رشد و تمايز گياهان/ پردازش غذا و تغذيه/ تبادل گاز/ انتقال داخلي/ ريشه‌ها و تغذية معدني/ ساختار و عملكرد برگ/ تنظيم اسمزي و دفع­موادزايد متابوليكي/ حفاظت، پشتيباني و حركت

گزیده اشعار فریدون مشیری (نگاه)

‌‌‌‌‌‌‌‌‌اکنون قریب پنجاه سال از روزگاری می‌گذرد که نخستین چاپ گزیده شعرهای شاعر توانا و خوب معاصر، زنده‌یاد  «فریدون مشیری» به سال ۱۳۴۹ خورشیدی، از سوی سازمان انتشارات بامداد یکی از ناشران شناخته شدۀ قدیمی که از اواخر دهۀ چهل فعالیت خود را در زمینۀ فرهنگ و ادبیات ایران آغاز کرده بود منتشر شده است.

در دهه هفتاد با تعطیلی انتشارات بامداد آقای جواد متین چاپ گزیده اشعار زنده‌یاد فریدون مشیری را بر عهده انتشارات نگاه نهاد این اثر چندین بار با حجمی در حداد 240 صفحه در انتشارات نگاه به چاپ رسید.

تا اینکه پس از گذشت پنجاه سال از انتشار نخستین چاپ آن، یادگاران عزیز شاعر یعنی بهار مشیری و بابک مشیری گرامی، با افزودن شعرهای تازه‌تر از مجموعه‌های بعدی استاد مشیری این برگزیده را به روزرسانی کرده که بسیاری از سروده‌های ماندگار ایشان را در بر می‌گیرد و کام تشنگان شعر معاصر از آن سیراب می‌شود.

 

گرسنه (فاطمی)

اردک و دوستانش بعد از اینکه توی جنگل بازی کرده‌اند و خوش گذرانده‌اند، حالا حسابی گرسنه شده‌اند. اردک یک‌عالمه غذا دارد که فکر می‌کند فقط و فقط مال خودش است. او به گوشه‌ای می‌رود تا بدون مزاحمت دوستانش، غذاها را بخورد، اما

ناگهان مورچه‌ها سر می‌رسند …

کتاب تصویری «گرسنه» به ویژگی خودمحوری کودکان می‌پردازد. آن‌ها دوست ندارند چیزهای خودشان را با دیگران قسمت کنند. داستان باعث تقویت عواطف و حس نو ع‌دوستی مخاطب می‌شود. کودک با تجربه‌ی بخشش، سرشار از لذت می‌شود و همه چیز را زیباتر می‌بیند.

صفحه1 از103