اقیانوس تست و نکته عربی یازدهم مبتکران

توضیحات از ویژگی‌های این کتاب 1- پرسش‌های چهارگزینه‌ای (تالیفی و کنکوری) 2- پاسخ‌نامه تشریحی همراه با نکته‌های کلیدی 3- همراه با درس‌نامه 4- برای داوطلبان رشته‌های برتر دانشگاه‌های مشهور

جمع بندی عربی کنکور مهروماه

دوست کنکوری من سلام
زمان حساسی هست و وقت کم پس این چند خط رو با دقت بخون:
هر رشته‌ای که هستی، در هر سطحی که قرار داری، هر درصدی که تا امروز توی آزمون‌ها زدی و می‌زنی، هر مدرسه و آموزشگاهی که هستی، چه معلم داری چه معلم نداری و خلاصه در هر حالتی که هستی اگه می‌خوای علاوه بر جمع‌بندی درست و دقیق عربی، درصدت از این‌رو به اون‌رو بشه، همین لحظه این کتاب رو بگیر تا عربی رو به‌صورت موضوعی و ترکیبی با درس‌نامه‌های تستی و کاربردی و تست‌های قوی جمع‌بندی کنی; فقط کافیه کتاب رو ورق بزنی تا نظم، دسته‌بندی، نکات و سوالات ترکیبی رو ببینی و دست به‌کار بشی.هزار تست ضروری به همراه کلی راه حل و روش تستی جدید این جا منتظر تو هستند.
موفق باشی...

درک مطلب عربی کنکور موضوعی خیلی سبز

کتاب درک مطلب عربی موضوعی از سری کتاب‌های انتشارات خیلی سبز روانه بازار شده است. حسام حاج مومن و رضا مددی این کتاب را با ۲۰۸ صفحه در ۳ فصل به نگارش در آورده‌اند. برای بیان نکات و مطالب از زبان ساده و سلیس در این کتاب کمک درسی و آموزشی استفاده شده است. درسنامه از بخش‌های مهم این کتاب محسوب می‌شود که در آن به نحوه پاسخگویی به سوالات مربوط به درک مطلب اشاره شده است. در این کتاب و در فصل سوم آن با متن‌های تالیفی و همچنین کنکورهای مختلف مواجه می‌شوید که با بررسی آنها پاسخگویی به سوالات برای شما راحت‌تر خواهد شد. در انتهای این فصل نیز به پاسخنامه تشریحی سوالات درک مطلب اشاره شده است. این کتاب برای دانش آموزان رشته‌های ریاضی و تجربی در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم به تالیف و نگارش درآمده است.

کتاب درک مطلب عربی موضوعی از انتشارات خیلی سبز

عربی یکی از دروس مهم در کنکورهای مختلف محسوب می‌شود و از این رو بیشتر مورد توجه نویسندگان کتاب‌های کمک درسی و آموزشی قرار گرفته است. انتشارات خیلی سبز در لیست کتاب‌های کمک درسی خود کتاب درک مطلب عربی موضوعی را نیز جای داده است که دارای بخش‌ها و نکات ریز و درشتی است که با بررسی تمامی آنها می‌توان این درس را در کنکور با موفقیت پشت سر گذاشت.

 دانش آموزان اغلب رشته‌ها می‌توانند از نکات و مطالب مفید کتاب درک مطلب عربی موضوعی از انتشارات خیلی سبز برای تسلط خود در پاسخگویی به سوالات استفاده نمایند. نکته مهم در رابطه با این کتاب نگارش و تدوین آن بر اساس کنکور جدید می‌باشد که امتیاز مثبتی برای این انتشارات محسوب می‌گردد. این کتاب نیز مانند دیگر کتاب‌های این انتشارات دارای ساختاری مناسب می‌باشد که در بخش‌های بعدی به آنها خواهیم پرداخت.

بررسی کلی کتاب

کتاب درک مطلب عربی موضوعی از انتشارات خیلی سبز برای دانش آموزان سه پایه تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم به نگارش درآمده است، هر چند که دیگر افراد پشت کنکوری نیز می‌توانند از مطالب درج شده در این کتاب جهت حضور در کنکورهای مختلف استفاده نمایند. فرهاد مددی و حسام حاج مومن نویسندگان این کتاب محسوب می‌شوند که برای رشته‌های تجربی و ریاضی آن را به نگارش درآورده‌اند.

 این کتاب دارای ۲۰۸ صفحه می‌باشد و از صفحه آرایی جالبی برخوردار است. در این کتاب تست‌های کنکورهای داخلی و خارجی گردآوری شده‌اند. سوالات این کتاب از لحاظ سطحی مشخص و یا علامت گذاری نشده‌اند. کتاب درک مطلب عربی خیلی سبز دارای ساختار جالبی است که دانش آموزان و پشت کنکوری‌ها می‌توانند بر اساس آن در فهم درک مطلب موفق عمل نمایند.

ساختار کلی

کتاب دارای ساختار منظم و مشخصی است که بر اساس آن تسلط در پاسخگویی به سوالات این درس برای خوانندگان این کتاب راحت‌تر از قبل خواهد بود. این کتاب از ساختار درسنامه به همراه تست برخوردار است. در هر درس ابتدا برای پاسخگویی به سوالات درک مطلب توضیحاتی ارائه شده که پس از مطالعه آنها با متن‌های مختلف مواجه خواهید شد.

 در این کتاب با سه فصل مهم مواجه می‌شوید که متن شناسی در فصل نخست جای گرفته و حاوی نکات ریز و درشت با سوالات مختلف می‌باشد. ترتیب در ارائه موضوعات در این کتاب کاملا مشهود است. اغلب مثال‌های به کار رفته در این کتاب دارای زبانی ساده برای درک و فهم می‌باشند که در کادرهای مشخص عنوان شده‌اند. برای اینکه دانش آموزان با توانایی بیشتری بتوانند به سوالات پاسخ دهند در فصل دوم از عناوینی همچون متنک استفاده شده است. در فصل آخر نیز متن مختلف درک مطلب گردآوری شده است.

تست‌های مختلف کتاب درک مطلب عربی

کتاب درک مطلب عربی موضوعی دارای متن‌های تالیفی متعددی است که در فصل سوم آن می‌توانید به مطالعه و بررسی آنها بپردازید. درک مطلب‌های مختلفی که در کنکورهای سراسری داخلی و خارجی نیز استفاده شده‌اند نیز در این فصل مورد استفاده قرار گرفته‌اند. برای فهم بهتر مطالب در این فصل نویسندگان آن تلاش نموده‌اند که در ابتدا متن‌های آسان‌تر را به نگارش درآورند و سپس به سراغ درک مطلب‌های دشوارتر بروند. سوالات نیز بر اساس متن‌های مختلف این کتاب انتخاب و به نگارش درآمده‌اند که دارای طرح کیفی مناسبی می‌باشند.

ویژگی‌های ظاهری

کتاب درک مطلب عربی موضوعی دارای ساختار مناسبی برای فهم بهتر درک مطلب‌های تالیفی و یا کنکوری است. در کنار این ویژگی کتاب پیش رو دارای ظاهری جذاب و صفحه آرایی منظمی است. فونت نوشته‌های این کتاب کوچک انتخاب شده است هر چند بزرگتر بودن فونت‌ها امتیاز ویژه‌ای برای آن محسوب می‌شد.

نظم وترتیب در تمامی مطالب و نوشته‌های این کتاب قابل مشاهده می‌باشد. کادرهای مشخصی نیز برای نکات این کتاب انتخاب و استفاده شده‌اند. چاپ و همچنین کیفیت کاغذهای استفاده شده در این کتاب بسیار مناسب و طبق استاندارد می‌باشند. صفحه آرایی این کتاب معمولی است اما استفاده از رنگ‌های جذاب بر روی جلد آن باعث دلنشین شدن آن شده است. با مشاهده و مطالعه کتاب درک مطلب عربی موضوعی با تمامی ویژگی‌ها و ساختار نگارشی آن آشنا خواهید شد.

جمع بندی کلی کتاب درک مطلب عربی

 • کتاب درک مطلب عربی موضوعی برای رشته‌های ریاضی و تجربی در سه پایه به نگارش و تالیف درآمده است.
 • این کتاب دارای ساختار درسنامه و تست می‌باشد.
 • سه فصل مهم محتوای این کتاب را در برگرفته‌اند.
 • متن‌های تالیفی و کنکوری در فصل سوم کتاب درک مطلب عربی به چشم می‌خورند.
 • این کتاب دارای ۲۰۸ صفحه می‌باشد.
 • فرهاد مددی و حسام حاج مومن نگارش آن را به انجام رسانده‌اند.
 • سوالات چهار گزینه‌ای کنکورهای داخلی و خارجی در این کتاب گردآوری شده‌اند.
 • این کتاب به صورت تک جلدی به نگارش در آمده است.
 • سوالات این کتاب بر اساس سطوح مختلف دسته بندی نشده‌اند.
 • جلد کتاب جذاب و دلنشین است اما از صفحه آرایی خاصی برخوردار نمی‌باشد.
 • سوالات مربوط به رشته انسانی در این کتاب کاملا مشخص شده‌اند.

زیپ عربی مهر فائق

انتشارات مهر فائق
مولف: ایاد فیلی
چاپ: 1396

سین جیم عربی دوازدهم گاج

در این اثر، مفاهیم کتاب درسی در قالب سؤال و جواب (سین‌، جیم) برای آمادگی در امتحانات نهایی ارائه گردیده است. موفقیت در امتحانات نهایی پایه‌ی دوازدهم یکی از هدف‌های مشترک مؤلف این کتاب با شما بوده، بنابراین هر‌آنچه را که برای موفقیت شما در آزمون درس عربی دوازدهم لازم است، در حجم کم و خلاصه گردآوری و در اختیارتان قرار داده شده است. در این کتاب نمونه سؤالات مهم امتحانی که دربردارنده‌ی سؤالات مهم کتاب درسی که در طراحی سؤالات امتحانات نهایی بسیار موردتوجه قرار گرفته و همچنین پرسش‌هایی که در آزمون‌های سال‌های پیش بسیار مورداستفاده بوده‌اند و می‌توان آن‌ها را به‌عنوان سؤالات احتمالی آزمون امسال برشمرد، بیان شده است. بخشی از این پرسش‌ها عینا و به همراه «مرجع اخذ سؤال» مطرح‌ شده و برخی از آن‌ها با تغییرات در راستای اهداف و مباحث کتاب‌های درسی جدید ارائه گردیده‌اند. همچنین نمونه آزمون‌هایی برای ترم اول و پایانی با بودجه‌بندی مصوب آزمون طراحی و به همراه پاسخ تشریحی ارائه‌ شده است. پیشنهاد می‌شود با توجه به جدول بودجه‌بندی آزمون‌ها، بارم‌بندی هر فصل، زمان باقی مانده تا امتحان و نقاط ضعف و قوت خود، برنامه‌ریزی مناسبی برای مطالعه داشته باشید تا به بهترین نتیجه دست پیدا کنید. 

کتاب «سین‌جیم عربی دوازدهم »، انتخابی مناسب برای آن دسته از دانش‌آموزانی است که به دنبال مجموعه‌ای کامل و بی‌نقص از نمونه سؤال‌های امتحانی این درس هستند. کتاب پیش رو توسط مهندس علی تفرشی در 104 صفحه گردآوری شده و انتشارات بین‌المللی گاج نیز آن را منتشر نموده است. این کتاب موارد زیر را دربرمی‌گیرد:

 • ارائه‌ی نمونه سؤالات امتحانی همراه با بودجه‌بندی
 • ارائه‌ی آزمون جامع نوبت اول و دوم همراه با بارم‌بندی
 • ارائه‌ی پاسخ‌های کاملا تشریحی
صفحه1 از3

عربی