آموزش و آزمون فارسی نهم رشادت مبتکران

آموزش و آزمون فارسی نهم رشادت مبتکران

فارسی نهم برای دانش آموزان تیزهوش کتابی است از مجموعه ی رشادت با ویژگی های زیر:

 • 1- شروع هر درس با پیش درآمدی از محتوای موضوعی درس، به منظور تقویت روان خوانی
 • 2- شرح و بسط واژگان، اشعار و عبارات تمام دروس، روان خوانی ها و حکایات
 • 3- آموزش نکته های ادبی-زبانی هر درس
 • 4- آموزش نکته های املایی و ارایه تمرین های تقویت صحیح نویسی
 • 5- معرفی اجمالی شخصیت های ادبی هر درس و معرفی برخی از آثار آنان
 • 6- اختصاص دو فصل به معرفی ادبیات بومی

زبان انگلیسی نهم (کاپ)

کتاب زبان انگلیسی نهم از سری کتاب های آموزش و تست انتشارات کاپ شامل ترجمه لغات و اصلاحات، توضیح کامل نکات گرامری، ارزش یابی درس به درس همراه با پاسخ تشریحی، اختصارات انگلیسی، مرور کلیه درس ها از طریق پرسش های چهار گزینه ای، مرور شب امتحان، آموزش علائمد فونتیک، پاسخ تشریحی تمرینات، تلفظ کلیه لغات مناسب جهت یادگیری بهتر زبان انگلیسی

زبان انگلیسی هشتم (کاپ)

کتاب کمک درسی زبان انگلیسی هشتم از سری کتاب های آموزش و تست انتشارات کاپ شامل ترجه لغات، اصطلاحات و کلیه جملات کتاب، پاسخ تشریحی تمرینات هر درس، توضیح کامل نکات گرامری هر درس به زبان ساده، تلفظ کلیه لغات مربوط به متن ها و تمرین ها، نکات و مطالب کلیدی ماب درسی، ارزشیابی پایانی هر درس همراه با پاسخ تشریحی، پرسش های چهار گزینه ای هر درس همراه با پاسخ کلیدی و تشریحی، ترجمه لغات، جملات و متن های مربوط به تمرین ها، نمونه سوالات امتحانی دی ماه همراه با پاسخ تشریحی، نمونه سوالات امتحانی خرداد ماه همراه با پاسخ تشریحی، اموزش علائم فونتیک، فلش کارت های مهم لغات هر درس، فیلم های آموزشی با استفاده qr code مناسب جهت تقویت مهارت شنیداری به صورت صوتی، تقویت مهارت گفتاری به صورت صوتی و تصویری، مرور شب امتحان، مرور کلیه درس ها از طریق پرسش های چهار گزینه ای

زبان انگلیسی هفتم (کاپ)

کتاب زبان انگلیسی هفتم  از سری کتاب های آموزش و تست انتشارات کاپ شامل ترجمه لغات و اصطلاحات، توضیح کامل نکات گرامری، ارزشیابی درس به درس همراه با پاسخ تشریحی، نمونه سوالات امتحانی با پاسخ و بارم بندی، مرور کلیه درس ها از طریق پرسش های چهار گزینه ای، اختصارات انگلیسی، پاسخ تشریحی تمرینات ، تلفظ کلیه لغات، پرسش های چهار گزینه ای همراه با پاسخ کلیدی و تشریحی،پاسخ کامل کلیه تمرین های کتاب کار، فلش کارت های مهم ترین لغات هر درس، آموزش علائم فونتیک مناسب جهت تقویت مهارت های شنیداری و گفتاری، مرور شب امتحان

زنگ حل مسئله همگام با ریاضیات کانگورو ۷ (فاطمی)

زنگ حل مسئله، کتابی است که با هدف تقویت توانایی حل مسئله و با استفاده از مسائل ریاضیات کانگورو، برای دانش‌آموزان تهیه شده‌است. در سال‌های اخیر، در حوزۀ آموزش به تقویت توانایی حل مسئله برای تربیت شهروندان توانمندتر توجه ویژه‌ای شده‌است در کتاب‌های درسی جدید ریاضی دبستان دورۀ اول متوسطه و در برنامۀ درسی ملی ایران نیز بر توانایی حل مسئله تاکید شده‌است کتاب‌های «زنگ حل مسئله» با انتخاب دقیق مسئله‌هایی که در راستای همین هدف هستند، می‌تواند منبع آموزشی مناسبی برای معلمان، والدین و دانش‌آموزان باشند.
به منظور استفادۀ بهتر از کتاب‌های این مجموعه در کلاس‌های درس ریاضی، راهنمای پاسخ مسائل و جورچین‌های آن در کتاب جداگانه‌ای برای استفادۀ معلمان و والدین منتشر شده‌است.

زنگ حل مسئله همگام با ریاضیات کانگورو ۸ (فاطمی)

زنگ حل مسئله، کتابی است که با هدف تقویت توانایی حل مسئله و با استفاده از مسائل ریاضیات کانگورو، برای دانش‌آموزان تهیه شده‌است. در سال‌های اخیر، در حوزۀ آموزش به تقویت توانایی حل مسئله برای تربیت شهروندان توانمندتر توجه ویژه‌ای شده‌است در کتاب‌های درسی جدید ریاضی دبستان دورۀ اول متوسطه و در برنامۀ درسی ملی ایران نیز بر توانایی حل مسئله تاکید شده‌است کتاب‌های «زنگ حل مسئله» با انتخاب دقیق مسئله‌هایی که در راستای همین هدف هستند، می‌تواند منبع آموزشی مناسبی برای معلمان، والدین و دانش‌آموزان باشند.
به منظور استفادۀ بهتر از کتاب‌های این مجموعه در کلاس‌های درس ریاضی، راهنمای پاسخ مسائل و جورچین‌های آن در کتاب جداگانه‌ای برای استفادۀ معلمان و والدین منتشر شده‌است.

زنگ حل مسئله همگام با ریاضیات کانگورو ۹ (فاطمی)

این کتاب راهنمای روش حل مسائل کتاب «همگام با ریاضیات کانگورو» از مجموعۀ «زنگ حل مسئله» است که به منظور استفادۀ مفیدتر از کتاب‌های این مجموعه برای معلمان و والدین منتشر شده‌است. در سال‌های اخیر، در حوزۀ  آموزش به تقویت توانای حل مسئله برای تربیت شهروندان توانمندتر توجه ویژه‌ای شده است. در کتاب‌های درسی جدید ریاضی دبستان و دورۀ اول متوسطه و در برنامۀ درسی ملی ایران نیز بر توانایی حل مسئله تاکید شده‌ است کتاب‌های زنگ حل مسئله با انتخاب دقیق مسئله‌هایی که در راستای همین هدف هستند می‌توانند منبع آموزشی مناسبی بری معلمان، والدین و دانش‌آموزان باشند.

شیمی دهم (علامه حلی)

مهمترین هدف آموزشی علم شیمی در کشورهای پیشرفته، افزایش کیفیت زندگی انسان‌ها است. در این راستا مباحثی از علم شیمی که با سلامتی انسان‌ها و زندگی سالم در ارتباط است، در دوره‌های مختلف راهنمایی و دبیرستان آموزش داده می‌شود. کتاب شیمی دهم نیز با این رویکرد نوشته شده و کتاب سعی دارد که موضوعات مهم چون شیمی آب، شیمی هوا، شیمی زمین (عنصرها) را بررسی کرده و اهمیت و ارتباط این موضوعات را با محیط‌زیست، توسعه پایدار، افزایش کیفیت زندگی و سلامت، توضیح دهد.
کتاب شیمی دهم علامه حلی بر اساس فصل‌بندی و ساختار کتاب آموزش پرورش طراحی شده است. سعی ما بازگویی مطالب به شکلی مفهومی است تا دانش‌آموزان بتوانند به درک بهتری از مفاهیم شیمی برسند. این کار با درسنامه‌ای نسبتاً مفصل به همراه تعداد زیادی مثال، عکس‌ها و شکل‌های متعدد، کاریکاتورها، سوالات داخل متن و ... صورت گرفته است. وجود بخش‌های متنوع در هرفصل باعث شده کتاب برای خواننده خسته‌کننده نباشد. علاوه‌بر هدف تعمیق مفاهیم، آزمون‌هایی همچون کنکور سراسری و المپیادهای کشوری نیز به‌صورت پررنگ در نحوه تألیف، نوع سوالات و تمرین‌ها و سطح مطالب ارائه شده مدنظر بوده است. از این‌رو دانش‌آموزان مدارس برتر با هدف‌گذاری مختلف می‌توانند از این کتاب استفاده کنند.
برای کاهش اشتباهات احتمالی در کتاب همچون غلط‌های تایپی و مشکلات عددی، کتاب بارها بازخوانی شده است. با این وجود ما در تیم تألیف بسیار علاقه‌مندیم تا نظرات دبیران محترم را راجع به مطالب کتاب، اشتباهات احتمالی و همچنین بازخورد دانش‌آموزان نسبت به محتوای ارائه شده بدانیم. 

شیمی نهم (علامه حلی)

کتاب پیش‌رو با توجه به سه فصل نخست کتاب علوم تجربی سال سوم دوره متوسطه اول (پایه نهم) نوشته شده است که مباحث مرتبط با شیمی را پوشش داده است. شروع کتاب و فصل نخست به صورتی است که معلم ناگزیر به مرور مباحث شیمی سال‌های قبل می‌باشد. مفاهیم پایه‌ای و اصلی مانند عنصر، اتم، مدل اتمی و خواص فیزیکی و شیمیایی و هم‌چنین مفهوم واکنش شیمیایی، پیش‌نیازهای این کتاب است که به مرور، می‌بایست در کلاس برای شاگردان یادآوری شود. هم‌چنین تأکید می‌شود که مطالب سه فصل، به همان ترتیبی که در کتاب ارایه شده، تدریس شود؛ زیرا بسیاری از مطالب فصل اول، داربستی برای مطالب فصل دوم هستند و مطالب فصل دوم هم داربستی برای فصل سوم.
نحوه چینش مطالب کتاب به گونه‌ای است که دانش‌آموزان با خواندن پشت سر هم مطالب آن، به تمام اهداف آموزشی کتاب درسی دست پیدا کنند و در ضمن، دید عمیق‌تری نسبت به هر آن‌چه در کتاب درسی گفته شده است؛ پیدا کنند.
از دیگر ویژگی‌های کتاب پیش‌رو، توجه به کاربرد آموخته‌ها در زندگی روزمره اجتماعی و محیط زیستی است که دانش‌آموز با آن تعامل دارد. علوم را نمی‌توان بدون توجه به جامعه و بستری که در آن زندگی می‌کنیم تدریس کنیم. لذا خواهشمندیم از مباحث اجتماعی و زیست‌محیطیِ مطرح‌شده در کتاب غافل نباشید و با هنری که در وجود شما به عنوان معلم قرار دارد؛ توجه شاگردان را به پیرامون خود سوق دهید.
به همکارانی که این کتاب را برای تدریس مبحث شیمی انتخاب می‌کنند؛ پیشنهاد می‌شود که دانش‌آموزان را درگیر خواندن متن کتاب کنند و سعی کنند با بحث روی سؤال‌هایی که ایده هر مبحث از آن گرفته شده است، به یادگیری دانش‌آموز عمق ببخشند.

شیمی هفتم (علامه حلی)

 • برخلاف شور و هیجان و نشاط دوره نوجوانی و برخلاف اراده ما مبنی بر درک مفهومی این علم است.
 • این کتاب سر فصل‌ها و موضوعات درسی کتاب علوم هفتم در رشته فیزیک را به‌طور کامل پوشش میده.. علاوه‌بر آن، کتاب گاهی شامل موضوعاتی فراتر از کتاب درسی آموزش و پرورش است تا شکاف‌های آموزشی، کاستی‌ها و خلأ‌های دانشی که به نظر مؤلفین در کتاب‌های درسی وجود دارد، از میان بردارد. سعی بر آن بوده است که تا حد ممکن از بیان روابط ریاضی پرهیز شود و تا جایی که ممکن است، درک و شهود دانش‌آموزان مد نظر قرار گیرد.
 • متنی روان و مفصل، مثال‌های واقعی متعدد، بیان تاریخ علم به گویش‌های مختلف، تمرین‌های مفهومی گوناگون، فعالیت‌ها و آزمایش‌های جذاب و متنوع و ..... ویژگی‌های خاص کتاب موجود است که سعی دارد طبع مسموم آموزش کشور را که انبوه کتاب‌های کمک درسی بازاری ایجاد کرده‌اند، تغییر دهد و با سطحی‌نگری و حفظ کردن صرفِ‌ الفاظ مقابله نماید.

هوش فرازمینی ET هشتم و نهم (گامی تا فرزانگان)

 • توجه به رویکرد جدید آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و برتر
 • توجه به پرسشهای هوش و استعداد 
 • مجموعه ای کامل از پرسش های هوش و استعداد
 • استفاده از منابع متعدد علمی برای تالیف
 •  متناسب بودن محتوای کتاب با آخرین تغییرات کتاب درسی
 • شروع هر درس با پیش درآمدی از محتوای موضوعی درس به منظور تقویت روان‌خوانی و درک و دریافت دانش‌آموزان از مطالب هر درس
 • 20 تست از دروس
 • ریاضی 
 • جامع ترین کتاب تألیف شده در زمینه‌ی هوش بر اساس نظریه‌ی هوش‌های چندگانه‌ی هاوارد گاردنر
 • کامل‌ترین مرجع دوره‌های آموزشی فرا‌‌مدرسه‌ای 
 • مطابقت 100 درصدی با رویکرد آزمون تیزهوشان 
 • راهنمای فصل به همراه مثال‌های حل شده در ابتدای هر مبحث به قلم شیرین یکی از ارزشمند‌ترین استادان کشور 
 • به همراه پاسخ‌نامه‌ای کامل برای همه‌ی پرکاربرد
 • کتاب حاضر به شما کمک میکند که چگونه خود را برای آزمون تیزهوشان آماده کنید,این کتاب با داشتن 16 مدل متفاوت هوش و بیش از 310 مبحث و حدود 4350 سوال(شامل 4000 تست شماره دار,حدود 300 مثال حل شده و 50 سوال آزمون ورودی) پرکاربرد ترین کتاب آزمون تیزهوشان در ایران و وسیع ترین و جامع ترین کتاب آمارده سازی برای آزمون های هوش در جهان است.

در این کتاب کامل,پنج کتاب خواهید دید:

 • کتاب هوش زبانی: شامل چهار فصل
 1. فصل اول:هوش کلامی
 2. فصل دوم: هوش واژگونی
 3. فصل سوم:هوش ادبی
 4. فصل چهارم:استعداد درک مطلب
 • کتاب هوش شهودی:شامل سه بعدی
 1. فصل پنجم: هوش تصویری 
 2. فصل ششم: هوش هندسی
 3. فصل هفتم: هوش فضایی
 4. کتاب هوش ریاضی: شامل پنج فصل
 5. فصل هشتم : هوش عددی
 6. فصل نهم: هوش محاسباتی
 7. فصل دهم: هوش منطقی 
 8. فصل یازدهم: هوش ترکیبیاتی
 • فصل دوازده: استعداد کفایت داده ها
 1. کتاب هوش طبیعی: شامل سه فصل
 2. فصل سیزدهم: هوش تجربی
 3. فصل چهاردهم: هوش مهندسی
 4. فصل پانزدهم: هوش استنباطی

متوسطه اول